Днепропетровские спортсмены на ОИ

Спортивна Дніпропетровська область має давні традиції щодо участі своїх спортсменів в сучасних Олімпійських іграх. Починаючи з 1952 року в Іграх взяли участь 162 спортсмени регіону, які завоювали 10 золотих, 9 срібних та 16 бронзових медалей.

Серед них олімпійські чемпіони: Людмила Гуревич (легка атлетика – 1960 рік ), Раїса Курвякова (баскетбол – 1976 рік), Султан Рахманов (важка атлетика – 1980 рік), Сергій Фесенко (плавання – 1980 рік), Вадим Тищенко, Володимир Лютий, Олексій Чередник (футбол – 1988 рік), Євген Браславець та Ігор Матвієнко (вітрильний спорт –1996 рік). Імена переможців навічно вписані в історію Олімпійських ігор сучасності.

Першу золоту медаль Олімпіади завоювала Людмила Лисенко (Гуревич) з бігу на 800 метрів – це сталося на ХVІІ Олімпійських іграх в Римі (1960 рік). На цих же Олімпійських іграх Вальтін Альберт у складі збірної команди Радянського Союзу з баскетболу здобув срібну винагороду.

Якщо на дебютній Олімпіаді 1952 року виступало лише четверо дніпропетровців, то потім з кожним олімпійським чотириріччям їх ставало все більше і більше.

1964 рік, Токіо: Іван Бєляєв здобув бронзову нагороду в бігу на 3000м з перешкодами.
1976 рік, Монреаль: Раїса Курв’якова (баскетбол), Юрій Зайцев (важка атлетика) – золоті медалі; Олег Молібога (волейбол), Василь Юрченко (веслування на байдарках і каное) – срібні медалі, Віктор Савченко (бокс) – бронзова медаль.
1980 рік, Москва: Султан Рахманов (важка атлетика), Сергій Фесенко (плавання) – золоті медалі; Віктор Савченко (бокс), Сергій Фесенко (плавання) – срібні медалі, Василь Юрченко (веслування на байдарках і каное), Олена Круглова (плавання) – бронзова медаль.

Врожайними на золоті, срібні та бронзові винагороди для дніпропетровських спортсменів стали Олімпійські ігри 1988 року в Сеулі, де з 15 учасників золоті медалі завоювали футболісти команди „Дніпро” у складі збірної СРСР: Володимир Лютий, Олексій Чередник, Вадим Тищенко, Євген Яровенко; срібні медалі: Інна Фролова, Вікторія Омелянович (веслування академічне); бронзові медалі: Лариса Москаленко, Ірина Чуніховська (вітрильний спорт), Вадим Ярощук (плавання).

1992 рік, Барселона: Олена Жирко (баскетбол) – золота медаль.
1994 рік, Ліліхамер (Норвегія) — першою олімпійською чемпіонкою незалежної України стала Оксана Баюл (фігурне катання на ковзанах).

В Атланті 1996 року Євген Браславець та Ігор Матвієнко стали олімпійськими чемпіонами з вітрильного спорту в класі „470”. Срібні нагороди привезли додому наші спортсменки з веслування академічного: Діна Міфтахутдінова, Олена Ронжина, Інна Фролова, бронзову – яхтсменка Руслана Таран.

В Сіднеї 2000 року Руслана Таран (вітрильний спорт) і Роман Щуренко (легка атлетика) були нагороджені бронзовими медалями.

З Олімпійських ігор в Афінах 2004 року з бронзою повернулись дніпропетровці, у складі четвірки парної з веслування академічного Леонід Шапошников, Олег Ликов, Сергій Білоущенко, з плавання – Андрій Сердінов.

На ХХІХ літніх Олімпійських іграх 2008 року в Пекіні Олена Антонова, отримала бронзову нагороду.

За всіма олімпійськими нагородами, яскравими перемогами стоїть нелегка сумлінна праця тренерів, серед них необхідно назвати заслуженого тренера Радянського Союзу Бровка Е.П. (важка атлетика), заслуженого тренера Радянського Союзу Авдієвського С.М. (бокс), заслуженого тренера України Коваленка В.В. (вітрильний спорт), заслуженого тренера України Шишканова А.П. (веслування академічне), заслуженого тренера Радянського Союзу Майзліна І.Є. (баскетбол) та інших.

Для забезпечення умов для проведення навчально-тренувального процесу Дніпропетровська область має в своєму розпорядженні висококваліфікований тренерсько-викладацький склад у кількості 5,5 тис. висококваліфікованих штатних фізкультурних працівників, розвинуту матеріально-технічну базу: 83 стадіонів, 52 плавальні басейни, 1240 спортивних залів, 1358 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 11 водноспортивних та 6 веслувально-спортивних баз, 6 кінноспортивних баз, 6 споруд зі штучним льодом, веслувальний канал, універсальний спортивно-видовищний палац спорту „Метеор”, найсучасніший футбольний стадіон „Дніпро-Арена”, великий тенісний клуб „Мегарон” та інші.

В області діють 4 бази олімпійської підготовки: комунальне підприємство „Водноспортивний комбінат” Дніпропетровської міськради, комплекс спортивних споруд СК „Метеор” ВО ПМЗ ім. О.М. Макарова, обласна школа вищої спортивної майстерності, Дніпропетровський інститут фізичної культури і спорту.
Щорічно близько 10 тисяч спортсменів беруть участь в державних змаганнях, 500 провідних спортсменів області входять до складу збірних команд України та приймають участь у міжнародних змаганнях, понад 90 спортсменів виборюють призові місця на чемпіонатах світу та Європи. Щороку фахівці галузі виховують більше 150 спортсменів, які отримують звання „Майстер спорту України”, близько 20 спортсменів отримують звання „Майстер спорту України міжнародного класу” та „Заслужений майстер спорту України”.

У 2010 році облдержадміністрацією та виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради надані однокімнатні квартири чемпіонам І Юнацьких Олімпійських ігор 2010 року у Сінгапурі Кушнірову Денису у місті Кривий Ріг та Говорову Андрію у місті Дніпропетровськ.

У ХХІ зимових Олімпійських 2010 року у м. Ванкувері (Канада) представники Дніпропетровської області Катерина Костенко та Роман Талан посіли 20 місце в змаганнях з фігурного катання на ковзанах.

На ХХХ літніх Олімпійських іграх 2012 року у м. Лондоні (Велика Британія ) область представляли 30 спортсменів, які вибороли: золоті медалі у змаганнях з веслування академічного у складі четвірки парної (Яна Дементьєва, Наталія Довгодько, Анастасія Коженкова, Катерина Тарасенко) та срібну медаль у змаганнях з метання спису (Олександр П’ятниця).

Починаючи з 1952 року на Олімпійських іграх сучасності взяли  участь 192 спортсмена Дніпропетровської області.
Підтримка здорового та активного способу життя на Дніпропетровщині — тема телепрограми «Відкрита Влада» (Відео)

НОКПрограма розповідає про розвиток спорту на Дніпропетровщині. Які проекти обласної ради були втілені, та які в планах? У тому числі — про підтримку обласними властями роботу обласного відділення НОК України.

 

 

Олександр Дювбаков

Подробнее
Все новости »

Богдан Никишин — серебряный призер очередного этапа Кубка мира

Никишин

На очередном этапе Кубка мира, который в эти выходные проходил в канадском Ванкувере, днепровец Богдан Никишин в командном первенстве завоевал ...

Подробнее

У Дніпрі в школі №105 пройшов Олімпійський Урок з участю лідерів баскетбольного клубу «Дніпро» (ВІДЕО)

БК ОУ2

Баскетбольний клуб «Дніпро» вже не перший рік позиціонує себе не тільки спортивний проект, але і як соціальний. Напередодні лідери клубу ...

Подробнее

У Дніпрі пройшла церемонія «Найкращі спортивні досягнення-2016″

Оскар

Вчора у Дніпрі пройшла урочиста церемонія "Найкращі спортивні досягнення-2016". Спортивний "Оскар" Дніпра провідні фахівці спортивної галузі отримували вже увосьме. Цьогоріч конкурс ...

Подробнее

Дніпровський фігурист Ян Ткалич фінішував на 9 місці на ХХХІ зимовому Європейському юнацькому Олімпійському фестивалі

Ткалич

На ХХХІ зимовому Європейському юнацькому Олімпійському фестивалі у турецькому Єрзурумі завершили свої виступи фігуристи. Киянка Анастасія Гожва у змагання серед дівчат ...

Подробнее

Вітаємо з Днем народження Олімпійську чемпіонку з баскетболу Олену Жирко!

Жирко

Сьогодні свій 49-ий День народження святкує Олімпійська чемпіонка Барселони-1992 з баскетболу, дворазова чемпіонка Європи (1991, 1995), дворазова чемпіонка СРСР (1991, ...

Подробнее