Преса про нас. ФУТБОЛЬНИЙ МЕМОРІАЛ НА ВЕЛИКДЕНЬ

Почино-софиевка«Христос воскрес!» – «Воістину воскрес!» – так дещо незвично 1 травня 1994 року, саме на цю дату випало Світле Христове Воскресіння, у селі Спаське Новомосковського району почалась футбольна зустріч, стосунки у якій з`ясовували команда спортивно-оздоровчого журналістського центру «Тригол» ДОО НСЖУ і прихожани тамтешньої церкви. Через дев`ятнадцять років цю традицію було відновлено – цього разу дійство відбулось у Почино-Софіївці Магдалинівського району, а суперниками Триголових Драконів стали місцеві віртуози шкіряної кулі. Нинішнього Великодня формат пасхального єднання зазнав певних корегувань – з ініціативи керівника агропідприємства «Зоря» Артура Погосяна було започатковано Меморіал його батька, голови  колишнього місцевого колгоспу Гургена Володяєвича Погосяна. До двох означених першопрохідців приєдналося чотири нових формування – 9-ий телеканал, «Ветеран» (Магдалинівка), дніпропетровська «Ракета» та учасники воєнних дій на сході країни – команда «Воїни Світла».

 

М`ЯЧ «ЖУРНАЛІСТСЬКОМУ» ВЗВОДУ ВІКТОРА ОЖОГІНА

      Який же Великдень без паски, крашених яєць і, звісно, Отчого благословення!? На церемоніалі відкриття міні-футбольного турніру отець Всеволод поздоровив учасників перегонів зі Світлим Христовим Воскресінням, помолився за їхнє здоров`я і благословив спортовий загал, щедро окропивши його святою водою і передавши капітанам аматорських формувань освячені іконки. До поздоровлень отця Всеволода приєднався і Артур Погосян, вручивши очільнику «світлого воїнства» – полковнику Володимиру Лендичу – самурайський меч (вишукану річ неймовірної краси!) із своєї колекції, натомість отримавши від військовика книгу власних віршів (справжній полковник!), а від керівника редакції 9-го телеканалу Анатолія Шинкаренка – м`яч з автографами гравців «Дніпра». Закінчуючи тему «круглого», завважу, що подібним сувеніром Артур Погосян обдарував усі без винятку дружини. Вручену «сферу», до слова, триголівські бійці, вимереживши розчерками-«факсиміле», передали своєму незмінному капітану, командиру легендарного «журналістського» взводу Віктору Ожогіну, аби той, після короткого відпочинку повернувшись на передову, вручив підлеглим м`яч із красномовним натяком: «Готуйтесь до січі із Триголовими Драконами!» Сподіватимемось, за підтримки Федерації футболу України така зустріч неодмінно відбудеться!

«ВОЇНІВ СВІТЛА» ФУТБОЛКАМИ ОБДАРУВАВ ОЛІМПІЙСЬКИЙ КОМІТЕТ

     Своєрідною прелюдією матчу із ожогінською гвардією на Меморіалі Гургена Погосяна стало протистояння журналістського корпусу, кольори якого, окрім В. Ожогіна, захищали відомі в області тележурналісти Сергій Теодорович, Дмитро Тимохін, ветерани сільського спорту Віктор Лимар, Дмитро Синиця та інші, з «Воїнами Світла», які з радістю відгукнулися на запрошення Артура Погосяна.

     – Щиро вдячні за пропозицію взяти участь у турнірі, – розповів Володимир Лендич. – У нашій команді немає жодного футболіста, до того ж усім нам вже десь під п`ятдесят-шістдесят, однак ми ніскілечки не сумнівались, їхати на Меморіал, чи не їхати. Лише їхати! Лише грати!

     І нехай «Воїнам Світла» подеколи не вистачало футбольного вишколу, майстерності, однак билися вони, як кажуть, до останнього патрона! Потрібно було бачити, як білкою крутився у «рамці» воріт сам Лендич, як стелилися у підкатах його заступник підполковник Володимир Сябро (на його рахунку навіть одне голеве взяття!) і капітан Юрій Усатий! І хоч у протистоянні із досвідченим 9-им телеканалом воїни поступилися 2:4 (у кольорах їхніх опонентів, відзначимо, дуплетом вистрілив Кирило Вергун), зате у сутичці із вогнедишними відстояли нульову нічию. На характері! На залізній волі!

     Кілька теплих слів варто сказати на адресу обласного відділення Національного олімпійського комітету України та його виконавчого директора Олександра Дювбакова, який потурбувався про «Воїнів Світла», обдарувавши вояків футболками з олімпійською символікою. Одяганки виявилися дійсно фартовими!

ГОЛОВНИЙ ПРИЗ ДІСТАВСЯ КОМАНДІ АНАТОЛІЯ ШИНКАРЕНКА

     З мирним результатом – 1:1 – розійшлися у групі й «колеги» – дев`ятиканалівці та Триголові Дракони. На м`яч Сергія Рябки, який удруге репрезентувався на Меморіалі, фірмовою візитівкою відповів Дмитро Тимохін, потужний прохід увінчавши не менш потужним пострілом у «яблучко». Між іншим, хочу пролити трішечки бальзаму й на душу Олександра Шаповала: фундамент «маленького дива» спорудив саме він! Нічия цілком влаштувала підопічних Анатолія Шинкаренка і Сергія Тараненка, які вийшли до головного фіналу, де на них очікував інший представник обласного центру – «Ракета». «Піднебесні» виявилась вправнішими у розбірках з ветеранами Магдалинівки та Почино-Софіївки, у протистоянні ж останніх долю другої позиції у підгрупі вирішив постріл ще одного капітана… однак міліції, господаря «долівки» Ярослава Москаленка.

     Єдиним забитим м`ячем ознаменувався і вирішальний двобій, який пройшов у обопільних атаках та суцільних «стиках». Вдалішими у завершальній стадії атак виявились телевізійники, у одностроях яких удруге свій хист гармаша продемонстрував Дмитро Волков. Чим неймовірно порадував свого честолюбного «Жозе Моуріньо» – Анатолія Шинкаренка.

     До речі, про гармашів. Можливо, з часом таку ж невтоленність, жадібність до взяття воріт, до футбольного пілігрімства продемонструє й восьмирічний Кирило Тимохін, який на останніх cекундах зустрічі з дев`ятиканалівцями також опинився у вирі подій, принаймні, у кольори вогнедишних він вписався доволі органічно.

ШЛЯГЕРИ ВІД ЗОЗУЛІ, КОПІЇ ВІД «ПОСЛІДОВНИКІВ МЕССІ», ШАЛ ВІД МАВОК

     Усі команди-учасники по закінченні дійства не лишилися, звісно, без усіляких призів-«слоників», а також традиційного дегустування фірмових страв від Артура Погосяна. Така вже у нього щедра душа!

     Неможливо обійти і тієї атмосфери, яка цього дня панувала на маленькому спортовому «острівці». Здається всі починософіївці – і малі, й дорослі – зачувши про «феєрію» і залишивши домашні справи, городи, зійшлися на свято! Ні на хвилину не вгавав місцевий виконавець Олексій Зозуля, видаючи зі свого репертуару як нові, так і старі шлягери, «юні послідовники Мессі» обіч «головної» галявини безстрашно копіювала старших, а сонячноокі Мавки ті… ті просто шаленіли від весни, футболу і загалом життя. І це, погодьтесь, прекрасно!  Христос Воскрес!

Володимир СорокаОставить комментарий
У Дніпрі пройшов фестиваль «Mix Battle Fest-2017″

Микс Баттл Фест 2017Цими вихідними у Дніпрі пройшов зимовий фестиваль «Mix Battle Fest-2017″, який був організований командою StreetWorkOut Ukraine разом з командою одновірців, при підтримці відділення НОК України в Дніпропетровській області, обласної, міської влади та інших партнерів.

Микс Баттл Фест 2017Почесними гостями свята стали дворазовий призер Олімпійських ігор з боксу, доктор наук, ректор вже Придніпровської академії фізичної культури і спорту Віктор Савченко, виконавчий директор відділення НОК України Олександр Дювбаков та начальник управління спорту дніпропетровської міської ради Олександр Осіпов.

Микс Баттл Фест 2017У заході, за традицією прийняли участь представники всіх вуличних та силових видів спорту, різні федерації з єдиноборств, екстремальні та не екстремальні види спорту. Як: паркур, фріран, трікінг, воркаут, тхеквондо, айкідо, циркові студії, козацькі єдиноборства, бойовий гопак, брейк-данс, капоейра, танцювальні команди, черлідінг, футбольний фристайл та багато інших.

Микс Баттл Фест 2017Всі вони влаштували для численої глядацької аудиторії, для якої вхід на захід був безкоштовним, показові виступи, майстер-класи, різноманітні конкурси, флешмоби, фотосесії та власне - Battl’и. Де кожен з представників різних видів активностей мав можливість показати свої вміння та позмагатись з візаві за звання самого сильного, самого видовищного та підготовленого. А переможця кожного окремого Battl’а визначали глядачі і учасники.

Микс Баттл Фест 2017Власне, це був фестиваль Здорового Способу Життя! Наприкінці якого кожен учасник — а їх було в цьому році близько двох сотен — отримав від заступника голови відділення НОК України Владислава Штамбурга пам’ятні значки, а переможці Battl’ів, найяскравіші представники різних видів спорту та волонтери отримали спеціальні олімпійські призи та подарунки.

Микс Баттл Фест 2017Але головне не це — а пропаганда здорового способу життя, любові до зайнять фізичною культурою та бажанням кожного бути здоровою та здравою особистістю!

Микс Баттл Фест 2017Спорт — це модно!

 

Олександр Дювбаков

Подробнее
Все новости »

Підтримка здорового та активного способу життя на Дніпропетровщині — тема телепрограми «Відкрита Влада» (Відео)

НОК

Програма розповідає про розвиток спорту на Дніпропетровщині. Які проекти обласної ради були втілені, та які в планах? У тому числі ...

Подробнее

Богдан Никишин — серебряный призер очередного этапа Кубка мира

Никишин

На очередном этапе Кубка мира, который в эти выходные проходил в канадском Ванкувере, днепровец Богдан Никишин в командном первенстве завоевал ...

Подробнее

У Дніпрі в школі №105 пройшов Олімпійський Урок з участю лідерів баскетбольного клубу «Дніпро» (ВІДЕО)

БК ОУ2

Баскетбольний клуб «Дніпро» вже не перший рік позиціонує себе не тільки спортивний проект, але і як соціальний. Напередодні лідери клубу ...

Подробнее

У Дніпрі пройшла церемонія «Найкращі спортивні досягнення-2016″

Оскар

Вчора у Дніпрі пройшла урочиста церемонія "Найкращі спортивні досягнення-2016". Спортивний "Оскар" Дніпра провідні фахівці спортивної галузі отримували вже увосьме. Цьогоріч конкурс ...

Подробнее

Дніпровський фігурист Ян Ткалич фінішував на 9 місці на ХХХІ зимовому Європейському юнацькому Олімпійському фестивалі

Ткалич

На ХХХІ зимовому Європейському юнацькому Олімпійському фестивалі у турецькому Єрзурумі завершили свої виступи фігуристи. Киянка Анастасія Гожва у змагання серед дівчат ...

Подробнее