Міжнародний день спорту-2019 масштабно пройшов на Дніпропетровщині

6 квітня по всьому світу відзначають Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру, що був започаткований у 2013 році Організацією Об’єднаних Націй разом з Міжнародним Олімпійським Комітетом. Як і в минулому році, Дніпропетровщина активно долучилась до реалізації проекту, який знову проходив під гаслом “Обирай спорт!”. Цей захід дає можливість учнівській молоді більше дізнатися про олімпійський рух та Олімпійські ігри, познайомитися із зірковими атлетами та тренерами і дізнатися про секрети активного та здорового способу життя.
Центральний наш захід пройшов на базі спортивної арени «Olimpia+». Організаторами свята виступили: управління молоді і спорту облдержадміністрації, Відділення НОК України в Дніпропетровській області, КЗ ДОЦФЗН «Спорт для всіх», та за сприяння управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради. Як завжди поруч із нами були наші партнери – мережа АЗС SKY та London English School.
“Це той захід, на якому багато молодих людей починають думати, що пора займатися спортом, і, отже, дбати про своє здоров’я. Я на 100% переконаний, що ті люди, які займаються спортом з дитинства, у зрілому житті менше ходять до лікарні. Сьогодні Дніпропетровщина показує, що спорт тут займає лідируючі позиції. І треба робити все можливе, щоб діти мали ту ступінь спортивної зайнятості, яка дозволить їм щонайменше рости здоровими”, – коментує Сергій Риженко.
В цьому році близько трьох сотен глядачів-учнів середніх класів загальноосвітніх шкіл міста Дніпро вивчали ази та знайомились з дев’ятьма олімпійськими видами спорту, серед яких були: академічне веслування, теніс настільний, спортивна гімнастика, легка атлетика, карате, дзюдо, сучасне п’ятиборство, фехтування та бадмінтон – все, що змогла вмістити зала СК «Olimpia+»! Видатні спортсмени, олімпійці, тренери, керівники федерацій та їх юні вихованці демонстрували особливості своїх спортивних дисциплін. Головною ідеєю заходу була презентація олімпійських видів спорту з подальшим запрошенням дітей до активних занять у спеціалізованих школах та секціях. Ми презентуємо – ви обираєте вид спорту!
“На жаль, коли я починала займатися веслуванням, у мене не було такого досвіду спілкування з професійними спортсменами. І це дійсно на жаль, тому що для дітей такого віку дуже важливо бачити приклад. Завжди повинен бути кумир або хтось старший, хто покаже своїм досвідом, що можна досягти результатів саме своєю працею”, – каже Катерина Тарасенко.
Діти, перебуваючи на трибунах, могли отримати наочне уявлення про особливості цих видів спорту, тим більше що подивитися було на кого. Свою майстерність та знання демонстрували знамениті дніпровські спортсмени: Олімпійський чемпіон з важкої атлетики Юрій Зайцев, срібна призерка Олімпіади-1996 з веслування академічного, директор ОШВСМ Діна Міфтахутдинова, чемпіон світу, фехтувальник Богдан Нікішин, олімпійська чемпіонка з веслування академічного Катерина Тарасенко, бронзова призерка Олімпіади-2012 з легкої атлетики Анна Рижикова-Ярощук, бронзовий призер ІІІ Юнацьких олімпійських ігор з дзюдо Олег Вередиба, чемпіон Європи з сучасного п’ятиборства Владислав Ридванський, бадмінтоністи Данило Боснюк і Наталя Войцех під керівництвом багаторазового переможця чемпіонатів СРСР Миколи Пешехонова, віце-чемпіонка Кубку Європейських чемпіонів з тенісу настільного Зоя Новікова, чемпіонка світу х карате Олександра Єланська та багато ін.
“Звичайно, потрібно, щоб про спорт знали, щоб спорт всюди звучав і батьки розуміли, в які секції відводити дітей, які види спорту існують, тому що я часто стикаюся з тим, що люди не знають про існування спортивних шкіл. Я представник легкої атлетики, і мені часто кажуть «це такий вид спорту з стрічкою», тобто плутають з гімнастикою. Але зараз легка атлетика стала більш популярною і відомою завдяки президенту Федерації легкої атлетики Марині Філатовій. І я думаю, що ми рухаємося в потрібному напрямку”, – розповідає Анна Рижикова-Ярощук.
Дуже великим та потужним виглядав й склад президії та почесних гостей свята: заступник голови ОДА Дмитро Батура; начальник управління молоді і спорту облдержадміністрації Олександр Пшеничников; перший застуник голові олімпійського відділення Валерій Кондратьєв, директор Дніпропетровського вищого училища фізкультури Михайло Лельчицький; голова обласної федерації стрільби, головний лікар лікарні ім.Мечникова Сергій Риженко; голова обласної федерації счасного п’ятиборства, директор КЗ ДОЦФЗН «Спорт для всіх» Сергій Тімарєв; виконавчий директор Відділення НОК України в Дніпропетровській області Олександр Дювбаков; член Виконкому, видатний спортивний журналіст Анатолій Косий; керівник міської федерації дзюдо Григорій Король та інші гості.
Кожна секція по черзі представляла свій вид спорту. Такий фестиваль припав до душі глядачам, учасникам і гостям заходу. Всі присутні отримали подарунки – спеціально виготовлені плакати з автографами видатних спортсменів області. Після майстер-класів, школярі з величезним інтересом спілкувалися з дніпровськими знаменитостями під час автограф та фотосесії. А головне, як зізнавались самі школярі, свято їм сподобалось та було дуже цікавим. А дехто навіть зізнався, що зацікавився одним з представлених видів спорту. Це й було головною метою проведеного заходу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *