Наймасштабніший центральний захід Олімпійський день-2019 відбувся у Дніпрі

Напередодні у обласному центрі Дніпропетровської області, місті Дніпро пройшов центральний обласний захід Олімпійський день-2019. Як і всі подібні спортивно-видовищні свята, що проходять цими днями по всій території України, наш День був також присвячений і пройшов з нагоди 125-ти-річчя Міжнародного олімпійського комітету.

Вже другий рік поспіль Олімпійський день-2019 у Дніпрі пройшов на щойно реконструйованому красені-стадіоні “Олімпійські резерви”. Де будується власний Олімпійський дім для Відділення НОК України та регіональних федерацій з видів спорту.

Почесними партнерами Олімпійського дня-2019 у Дніпрі стали: ТМ “Ласунка”, ТМ “Аквіа”, розважальний комплекс “Бартоломео”, London English School, журнал Plumbum, перший спортивний портал Дніпра sportdnipro.com, мережа АЗС SKY та Благодійний фонд В.Гарькавого, який цього разу став офіційним партнером свята спорту та здорового способу життя.

Гостей, учасників, олімпійців регіону, представників близько двох десятків обласних федерацій з олімпійських видів спорту, яких зібралось близько 2,5 тисяч, привітало вище керівництво області, міста, й, власне, олімпійського відділення. Це: голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, заступник голови Дніпропетровської ОДА Дмитро Батура, перший заступник голови В НОК в Дніпропетровскій області Валерій Кондратьєв, начальник управління молоді і спорту ОДА Олександр Пшеничников, заступник мера м.Дніпро Олександр Шикуленко. Також учасників радо вітали олімпійські чемпіони Катерина Тарасенко, Анастасія Коженкова, Наталія Довгодько, срібна призерка ОІ Діна Міфтахутдинова, бронзова призерка ОІ Анна Рижикова-Ярощук, чемпіонка ІІІ ЮОІ Ярослава Магучіх, чемпіони світу, Європи з різних видів спорту, лідери БК “Дніпро” Олександр Мішула, Дмитро Глєбов та головний тренер Денис Журавльов, представники ЗМІ регіону, Інваспорту, ФСТ та інші.

“Я думаю, такі заходи ефективні для популяризації спорту в цілому, та баскетболу зокрема. БК «Дніпро» щороку бере участь в «Олімпійському дні», так що намагаємося спілкуватися з дітьми і своїм прикладом залучати їх до спорту”, – розповідає лідер БК “Дніпро” Олександр Мішула.

Після урочистої частини пройшла загальна руханка для всіх учасників  змагань та урочисте підняття Прапорів України та НОК України на честь старту ІІ Європейських ігор у Мінську. А гостей привітали своїм динамічним виступом наші друзі – команда черлідерів СК “Арена”.

Далі для усіх учасників заходу розпочались легкоатлетичні забіги та запрацювали локації з таких видів спорту: хокей, флорбол, стрільба з луку, сучасне п’ятиборство, велосипедний спорт, академічне веслування, усі види легкої  атлетики, футбол, зона єдиноборств, дзюдо, карате, айкідо, важка атлетика, гандбол, волейбол, бадмінтон, батут, черліденг, баскетбол та інші. А щоб дітлахам та молоді було більш цікаво знайомитись з різними видами спорту для них був розроблений також вже традиційний Олімпійський квест, за результатами проходження якого кожен учасник мав можливість прийняти участь у розіграші цінних спортивних подарунків, та призів від наших партнерів.

«Ми не просто робимо ярмарок видів спорту: ми модернізували цей захід і створили Олімпійський квест. Кожен школяр отримав відповідну брошуру зі станціями – певними спортивними активностями. Відвідуючи їх, діти знайомляться з тим чи іншим видом спорту і пробують себе в ньому, спілкуються з уславленими олімпійцями і тренерами. Якщо дитина проходить всю програму, він отримує можливість брати участь у розіграші призів. Таким чином, ми забезпечуємо участь дітей в кожному з видів спорту», – розповідає виконавчий директор Відділення НОК України в Дніпропетровській області Олександр Дювбаков.

Стартувало дійство з вже традиційного для нас Зіркового забігу. Це – більше півсотні видатних олімпійців Дніпропетровщини, чемпіонів світу та Європи, тренерів, ветеранів, функціонерів, керівників області та міста! Майже у повному складі до нас на свято завітала національна збірна команда України з академічного веслування, яка наразі знаходиться у Дніпрі на зборах-змаганнях. Їх учасники Олімпійського дня-2019 привітали з особливою повагою та побажали перемог у наступних змаганнях.

“Мені подобається, що діти стали більш чуйними і емоційними: їм це цікаво, вони приходять сюди із задоволенням. Тренери нарешті почули спортсменів вищої кваліфікації, що хлопцям потрібно давати більше можливостей: влаштовувати ліги, проводити ось такі Олімпійські дні, щоб вони розуміли, що таке спорт, і прагнули до здорового способу життя”, – каже олімпійська чемпіонка з веслування академічного Анастасія Коженкова.

Якщо у минулому році забіг, як то і належить, виграла президент Федерації легкої атлетики Дніпропетровської області, член виконкому Марина Філатова, то в цьому році передували Валерій Кондратьєв і Дмитро Батура, показавши, за ким потрібно “підтягуватись” молоді. Ну а далі були ще з два десятки забігів для дітлахів, молоді та всіх охочих учасників, розділені за видами спорту.

“Із задоволенням прийняв запрошення взяти участь в цьому заході, в забігу. І хотів би подякувати найголовніших учасників – молоде покоління, наших дітей і, звичайно ж, спортсменів-професіоналів, які своїм прикладом доводять, що з таких юних любителів спорту виростають серйозні спортсмени, що представляють нашу країну на міжнародній арені”, – коментує перший віце-президент Відділення НОК України в Дніпропетровській області Валерій Кондратьєв.

Крім цього, й без того насичену майже 5-ти-годинну програму заходу урізноманітніли вікторина на знання олімпійського спорту, конкурс малюнків на асфальті на тему ІІ ЄІ у Мінську, конкурс віршів, конкурси для батьків та дорослих з гарними призами від голови олімпійського відділення Андрія Павелка та НОК України. Кожного учасника також чекало традиційне морозиво та налагоджений водний баланс.

Слід відзначити й роботу волонтерів, організовану стипендіатом відділення Алою Гриб та директором ОШВСМ Діною Міфтахутдиновою. Завдяки їх допомозі й зусиллям ми отримали дуже яскраве й добре організоване свято! А кожен учасник отримав необхідну інформацію, консультацію, увагу та підтримку.

Діти залишилися задоволені святом, так як вони змогли проявити себе на різних спортивних локаціях і поспілкуватися зі своїми кумирами!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *