Учні дніпровського ліцею №142 ім.П’єра де Кубертена взяли участь у міжнародному форумі шкіл суспільства

У період з 24 по 31 серпня делегація дніпровського ліцею №142 ім.П’єра Де Кубертена взяла участь у 12-му Міжнародному молодіжному Форумі П’єра де Кубертена, що пройшов цього року у французському місті Макон. Це – 7 учнів та вчитель. Загалом участь у дійстві взяли школи з 23-х країн світу! А ціллю таких зустрічей є безцінний обмін знаннями, напрацюваннями у сфері популяризації олімпійських цінностей та руху; обмін культурною спадщиною різних країн та, звісно, участь у різноманітних спортивних активностях.

Участь “ліцеїстів” на Форумі стала можливою завдяки допомозі президента НОК України Сергія Бубки, місцевих меценатів, голови Відділення НОК України в Дніпропетровській області Андрія Павелка та підтримці обласного бюджету. Напередодні виїзду команди до Франції, за прикладом НОК України, кожен її учасник був екіпірований комплектами футболок, кепок та рюкзаків з символікою Дніпро НОК.

На церемонії відкриття всіх учасників привітав за своєю лекцію Президент СІРС Стефан Вассонг. Після чього діти та гості проїхали з екскурсією по Макону. Ввечері на дітей чекала дискотека, а представників команд та офіційних осіб зустрів мер міста.

Ну а після урочистостей розпочалась робота у різноманітних воршопах – художніх, музичних, творчих, культурних та інших. Діти опанували нову для себе гру – петанк, відчули на собі, як то є бути прикутим до інвалідної коляски. А також – захопливий квест вулицями містечка Кluny.

У програмі заходу також було міні-експо, в ході якого всі команди зробили презентацію своїх країн та культур! Буяння барв, ароматів та сувенірів. А від читання віршів Тараса Шевченка та милозвучності української мови всі учасники Форуму були у захваті!

Ну і звісно – спортивні змагання. Знову багато уваги було прикуто до спорту інвалідів. Одним з найважчих випробувань став крос. Дівчата бігли 1700 метрів, юнаки 2000 метрів. З усіма цими випробуваннями наші дітлахиі успішно впорались.

Ну і на останок – справжній парад єднання молоді з усього світу навколо головних олімпійських цінностей: досконалості, поваги та дружби! Нагородження учасників спеціальними медалями та подарунками. І традиційні для подібних Форумів – національні танці у виконанні всіх команд! Це була неймовірна атмосфера, яку не можна передати! Наступна зустріч за два роки на Кіпрі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *