У Дніпрі відбувся черговий турнір на призи Діни Міфтахутдинової

Напередодні в обласному центрі Дніпропетровської області пройшов черговий турнір з веслування академічного на призи срібної призерки Олімпіади-1996 в Атланті Діни Міфтахутдинової. Враховуючи пору року, звичайно, змагання відбулися не на воді, а у спортивній залі Обласної школи вищої спортивної майстерності, на ергометрах Концепт-2. Дистанція – 6 кілометрів. Захід пройшов за підтримки управління молоді і спорту ОДА, обласної федерації веслування академічного, та під патронатом НОК України.

Як і в минулому році, турнір носив статус відкритого: до найсильніших спортсменів Дніпропетровської області (міста Дніпро, Кам’янське та Новомосковськ) приєднались представники сусідньої Запорізької області. І виступили дуже потужно!

Турнір вже традиційно носив дуже серйозний характер. Тому що провідні спортсмени розцінюють його, як важливий етап підготовки до майбутнього чемпіонату України з вуслування на ергометрах. Тому й склад учасників – дуже потужний та вражаючий. Й боротьба за найвищі місця у шести змагальних категоріях точилась неабияка.

“Національний олімпійський комітет України приділяє дуже велику увагу проведенню турнірів та змагань з різних видів спорту на призи наших уславлених олімпійців. Ціллю таких заходів є виховання здорової і сильної молоді на прикладах своїх героїв”, – каже виконавчий директор Відділення НОК України в Дніпропетровській області Олександр Дювбаков.

Серед дівчат до 23 років перемогу святкували Юлія Гайдар та Рая Руденко, які приїхали з однаковим результатом – до сотих (!) – 23.39.9 хв. Друга Сніжана Гриб (24.11.00 хв.). Лише третьою опинилась чемпіонка Європи-2018 серед юнаків Вікторія Нагорна. У змаганнях дівчат-“легковаговиків” першою була Анастасія Андреєва (25.11.7 хв.). Завершуючи програму змагань серед жінок, у боротьбу вступили дорослі спортсменки. Тут конкуренція була на найвищому рівні! Зрештою, першою опинилась, як їй і належить, олімпійська чемпіонка Лондона-2012 Анастасія Коженкова з результатом 21.53.0 хв. І за цим показником Настя вже зараз перевершує свій минулорічний результат на цілих 4 секунди! Заслужений майстер спорту, чемпіонка Європи Ольга Гурковська поступилась рівно на 6 секунд. А ще одна ЗМС, бронзова призерка ЧЄ Анна Концева фінішувала третьою з часом 22.17.0 хв.

Відрізнялись запеклою боротьбою й “заїзди” серед хлопців та чоловіків. Так, у легкій вазі переміг представник Запоріжжя Олександр Баглай, який стає переможцем у цій категорії вже другий рік поспіль (21.27.5 хв.). Срібний призер ЧЄ-2018 U-23 Олександр Олександров очолив гонку в категорії серед чоловіків до 23 років. Бронзовий призер того ж ЧЄ-2018 тільки в іншій категорії човнів Денис Шклярук посів друге місце. У змаганнях серед дорослих веслувальників трохи несподіванно особисто для мене, але від цього не менш заслужено переміг сильний спортсмен Микола Калашник – 18.58.8 хв. 6.2 секунди переможцю програв чемпіон світу-2014, рекордсмен світу Іван Футрик. Третім фінішував бронзовий призер ЧС-2018 Олександр Надтока.

Усі призери та переможці змагань отримали пам’ятні сувеніри, призи, медалі та Кубки від голови олімпійського відділення Андрія Павелка та НОК України. Також голова обласної федерації веслування академічного Павло Крупко вручив кожному призеру грошові винагороди. Компанія “АВК” надала солодкі подарунки всім учасникам турніру. Також спеціальний призовий фонд встановила обласна організація Women+.

Дякуємо всім спортсменам, хто взяв участь у змаганнях і чекаємо наступного року!