У Дніпрі відсвяткували наймасовіший та найзірковіший Олімпійський день-2018 (ВІДЕО)

Напередодні у Дніпрі пройшов центральний обласний захід Олімпійський день-2018, який дав старт подібним крупним заходам в усій Дніпропетровській області. Цього року масштабний спортивний проект відбувся на щойно реконструйованому красені-стадіоні “Олімпійські резерви”.

Всеукраїнський Олімпійський День – це грандіозне спортивне свято, яке щороку проходить у всіх регіонах України й збирає разом олімпійських чемпіонів і призерів всіх часів, фахівців та тренерів, усіх тих, хто працює на благо українського спорту.

Більше 20 олімпійських та неолімпійських видів спорту та активностей, майстер-класи, навчання, змагання, флеш-моби, марафони, спілкування з уславленими олімпійцями, тренерами. Все це – Олімпійський день-2018 у Дніпрі!

Захід відбувся завдяки підтримці голови олімпійського відділення Андрія Павелка, Дніпропетровській обласній раді та облдержадміністрації, Дніпровській міській раді та нашим партнерам і спонсорам. Генеральним спорнсором Олімпійського дня-2018 стала мережа АЗС SKY. Водний баланс свята підтримувала компанія “Водолій”. Традиційне для наших свят морозиво для кожного учасника надала ТМ “Ласунка” – чемпіон серед морозива. Технічним партнером заходу виступив комплекс “Бартоломео”. Крім цього, Bartolomeo Best River Resort надало для переможців забігів подарункові запрошення у басейн та пляж і запрошення на один з концертів. Фітнес-партнером Олімпійського дня стала мережа фітнес-центрів FitCurves. Язиковим партнером була London English School. Традиційно нам допомогала в облаштуванні спортивних локацій торгівельна марка “Гойда” та інші.

На святі були представлені такі види спорту: академічне веслування, бадмінтон, теніс настільний, легка атлетика, фехтування, сучасне п’ятиборство, спортивна гімнастика, футбол, стрітбол, волейбол, гандбол, стрільба із луку, регбі, важка атлетика, армрестлінг, батут, дартс, хокей, лазертаг та інші.

Захід вражав не лише кількістю учасників, яких взагалі зібралось більше двох тисяч, а й своїми почесними гостями. Це: заступник голови Дніпропетровської ОДА Дмитро Батура, начальник управління молоді та спорту ОДА Олександр Пшеничников, перший заступник голови Відділення НОК України в Дніпропетровській області Валерій Кондратьєв, представник Генерального спонсора компанії SKY Олена Тонконог, президент Федерації легкої атлетики Дніпропетровської області Марина Філатова, президент обласної федерації стрільби, головний лікар лікарні ім.Мечникова Сергій Риженко, директор Дніпропетровського вищого училища фізичної культури Михайло Лельчицький, Олімпійський чемпіон -1976 в Монреалі з важкої атлетики Юрій Зайцев, срібний призер Олімпіади в Атланті-1996 з веслування академічного, директор обласної ШВСМ Діна Міфтахутдинова, голова обласної федерації веслування академічного Павло Крупко, триразовий чемпіон світу з веслування на байдарці Микола Баранов, голова Асоціації ветеранів спорту області Геннадій Грозицький, головний лікар фізкультурного диспансеру Лідія Дукач, начальник управління молоді та спорту департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олександр Осипов та багато інших.

Як і в минулому році, Олімпійський день у Дніпрі організатори умовно розділили на дві частини – Олімпійський квест з вказаних видів спорту для школярів, які ще можливо не визначились з видом спорту, яким хотіли б займатись – з метою їх популяризації та пропагування. Кожен учасник мав взяти участь у визначених видах спорту, де прослухав інформацію про цей спорт, познайомився із видатними його представниками, а також обов’язково спробував свої сили в ньому. По завершенні Квесту, олімпійське відділення з допомогою партнерів розіграло серед усіх його учасників гарні подарунки, сувеніри й спортивний інвентар. Також кожен отримав ласощі та морозиво.

“Олімпійський день у Дніпрі – це справжнє свято спорту, на якому представлено багато видів спорту і що найважливіше – кожен учасник має можливість спробувати будь-який спортивний снаряд та пізнати кожен вид спорту. Це – справжня популяризація спорту. Діти розуміють, що не тільки десь далеко існують олімпійські та неолімпійські види спорту, але й на власні очі їх бачуть й приймають в них участь. А також знайомляться з нами – олімпійцями і розуміють, що ми такі ж звичайні люди, як і вони, і що вони також можуть досягти наших висот”, – сказала Олімпійська чемпіонка Лондона-2012 Анастасія Коженкова.

Друга частина – саме легкоатлетичні забіги почались з урочистої церемонії відкриття та загальної руханки. До школярів приєднались також вихованці ДЮСШ м.Дніпро, представники спортивних клубів, федерацій, легкоатлети та всі бажаючі.

“Дуже приємно було прийняти участь у традиційному Олімпійському дні, – каже перший віце-президент олімпійського відділення, президент БК “Дніпро” Валерій Кондратьєв. – Цікаво та пізнавально було зустрітись та поспілкуватись з нашими видатними олімпійцями. У повсякденному житті ми нажаль не завжди маємо таку можливість, побачити їх, почути їх проблеми та пізнати потреби. Я дуже радий, що всі вони знаходяться в дуже гарній фізичній формі і ще не один рік дадуть приклад кожному з нас. Ну а юних учасників з радістю чекаємо у наших спортивних школах та секціях”.

Після чого стартували традиційні для Олімпійського дня забіги та змагання з усіх різновидів Королеви спорту. Загалом пройшло близько півтора десятка забігів на різні дистанції, в залежності від рівня підготовленості учасників. Вже традиційно для Дніпра, усім забігам передував так званий Зірковий забіг, в якому виблискували ім’я майже п’ятидесяти бігунів. Серед них були вищевкащані почесні гості, олімпійські чемпіони з веслування академічного Анастасія Коженкова та Катерина Тарасенко, бронзовий призер Лондона-2012 з легкої атлетики Анна Рижикова-Ярощук, бронзові призери Афін-2004 з веслування академічного Олег Ликов та Леонід Шапошніков, чемпіон Паралімпійських Ігор з дзюдо Давид Хорава, лідери баскетбольного клубу “Дніпро” Олександр Мішула та Микола Вільховецький, бадмінтоністи Данило Боснюк і Наталя Войцех під керівництвом учасника трьох Олімпіад Владислава Дружченко, учасниця зимової Олімпіади у Пхьончхані-2018 з фігурного катання Анна Хниченкова, Заслужені тренери України з дзюдо Анатолій Дрога, з вітрильного спорту Олександр Герасименко та з легкої атлетики Володимир Кравченко, виконавчий директор олімпійського відділення Олександр Дювбаков та багато інших. І хоча цей забіг був напівформальним, у ньому також визначився свій переможець. Нею стала президент обласної федерації легкої атлетики Марина Філатова.

Головний лікар лікарні ім.Мечникова Сергій Риженко вважає, що біг є запорукою для занять спортом у майбутньому і є важливим кроком на цьому шляху. “Я дуже радий, що отримав запрошення та взяв участь у Олімпійському дні! – не приховував емоцій Сергій Анатолійович, який у своєму лікарняному закладі врятував не одне життя і знає ціну здоров’ю. – Я готовий своїм прикладом кожного разу пропагувати здоровий спосіб життя. Готовий бігти будь-яку дистанцію, готовий брати участь у кожному подібному заході, який направлений на популяризацію спорту та фізкультури – як запоруку міцного здоров’я”.

Дуже великим попитом користувались всі представлені види спорту. А щоб взяти участь та спробувати свої сили у деяких з них потенційним учасникам довелося вистояти довжелезну чергу. Як: стрільба з луку, стрітбол, футбол, хокей, академічне веслування, сучасне п’ятиборство, фехтування, бадмінтон, флорбол, спортивна гімнастика, лазерні бої від наших партнерів клубу “Агресор” та інші.

“Головною перемогою цього свята спорту та здорового способу життя мають стати нові молоді імена у спортивних секціях нашого міста та області”, – вважає виконавчий директор Відділення НОК України в Дніпропетровській області Олександр Дювбаков.

Насамкінець, були нагороджені всі переможці легкоатлетичних забігів та змагань з видів спорту, роздані всі подарунки, сертифікати та призи. А всі переможці зробили загальне фото з написом – “Олімпійський день”!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *