У Дніпрі вітрильники України змагались в рамках заходу “Олімпійський тиждень”

На базі яхт-клуба “СІЧ” у Дніпрі були проведені Всеукраїнські змагання з вітрильного спорту в олімпійських класах яхт “Олімпійський тиждень”. Змагання були організовані обласною федерацією вітрильного спорту та були всебічно підтримані Відділенням НОК України в Дніпропетровській області.

До змагань долучились яхтсмени з: Одеси, Києва, Харкова, Запоріжжя, Донецької області, Миколаїва, Горішніх Плавнів, і, звісно, Дніпра. До програми змагань входили ніступні олімпійські класи яхт: FINN, Laser Standart, Laser Radial, “470” та вітрильна дошка RX. Загалом, у заході взяли участь більше ста учасників! Враховуючи специфіку вітрильного виду спорту, така кількість спортсменів є дуже пристойною.

Ідея проведення саме у Дніпрі подібних змагань з вітрильного спорту не виникла випадково. Тут за ініціативи директора В.Дідика було створено не лише один з кращих у країні яхт-клубів “СІЧ”, але й дуже гарну зону для культурного відпочинку містян. З іншого боку, таке місто, як Дніпро повинно знати і пам’ятати видатні результати своїх вітрильників на Олімпійських іграх у класі “470”, й підтримувати їх на майбутніх масштабних змаганнях. Ми знаємо, що золото Олімпіади-1996 в Атланті завоював наш тандем Ігор Матвієнко-Євген Браславець. Бронзу Сеулу-1988 виграли наші дівчата Лариса Москаленко-Ірина Чуніховська. Також медаль бронзового ґатунку ОІ-2000 в Сіднеї виграла дніпрянка Руслана Таран, яка виступала в парі з Оленою Пахольчик.

Серед почесних гостей свята були присутні: начальник управління молоді і спорту Дніпропетровської ОДА Олександр Пшеничников, голова обласної федерації вітрильного спорту Ігор Гець, головний суддя змагань – суддя національної категорії Сергій Щербаков (м.Київ), Олімпійський чемпіон Ігор Матвієнко, виконавчий директор В НОК України в Дніпропетровській області Олександр Дювбаков та старший тренер збірної Дніпропетровської області з вітрильного спорту, ЗТУ, МСМК Валерій Гусенко.

Яхтсмени виявляли найкращих на протязі п’яти змагальних днів, в кожний з котрих проходило по три гонки для кожного класу яхт. Дистанція – дві морські милі. Все – на найвищому організаційному та спортивному рівні! В результаті, ми отримали наступних переможців. У класі FINN не було рівних майстру спорту, дніпрянину Андрію Гусенку, який наразі веде відчайдушну боротьбу за олімпійську ліцензію у Токіо-2020. У класі яхт “470” перемогли кияни Борис Швець та Ангеліна Кошева. Розділили першу сходинку у класі Laser Standart миколаївець Роман Муковнін та киянин Олег Рибальченко. Ще одна дніпрянка Наменко Софія була кращою у класі Laser Radial. Напрешті, у змаганнях на вітрильних дошках RX переміг Олександр Менделенко (м.Дніпро). Всі призери та переможці були нагороджені олімпійськими подарунками, атрибутикою та кубками. А на базі проведення змагань було урочисто піднято Олімпійський прапор та встановлено олімпійську символіку – палатку, банери, прапори-віндери та інше!

А в цілому, переміг спорт! Адже, захід у якості глядачів відвідало кілька тисяч любителів вітрильного спорту та звичайних містян, яким цей вид спорту дуже сподобався, й вони вже записались на тренування у спеціалізовану секцію. А, отже, якщо так, то вітрильному спорту у Дніпрі – жити й розвиватись!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *