У Дніпрі пройшла низка заходів, головним гостем яких став президент НОК України Сергій Бубка

Напередодні у Дніпрі з дводенним візитом гостював олімпійський чемпіон, шестиразовий чемпіон світу з легкої атлетики, президент НОК України, Герой України Сергій Бубка. Основна мета його приїзду – звітно-виборча Асамблея відділення НОК України в Дніпропетровській області. Окрім цього, Бубка вирішив особисто ознайомитися зі спортивним життям нашого краю: поспілкуватися зі спортсменами, тренерами, олімпійськими чемпіонами, побачити як і де тренуються наші атлети, дізнатися, завдяки чому Дніпропетровщина вже котрий рік поспіль впевнено утримує лідерські позиції в рейтингу НОК України.

Перший робочий день видався дуже насиченим різними зустрічами та заходами. Першим закладом, який відвідав Сергій Бубка, стала Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту. Тут відбулася зустріч з елітними та юними спортсменами, студентами інституту. У присутніх була можливість поспілкуватися з головою Комісії атлетів НОК України, бронзовою призеркою Олімпіади з легкої атлетики Оленою Говоровою під час відкритої дискусії «Роль і місце спортсменів у сучасному спорті», а також з  олімпійськими чемпіонами і призерами нашої області Анастасією Коженковою, Катериною Тарасенко, Діною Міфтахутдіновою (веслування академічне), Богданом Нікішиним (фехтування), Андрієм Говоровим (плавання), котрі розповіли про свої історії успіху. Своїм досвідом поділився і уславлений легкоатлет Сергій Бубка. Він неодноразово підкреслив, що треба вірити в свої сили та попри що досягати поставлених цілей:

«У кожного з нас є талант. І чи зможете ви його розвинути – залежить від вас. Треба перемагати себе та ніколи не здаватися, як би складно не було!».

На заході були нагороджені не тільки кращі студенти-спортсмени, а й сам Сергій Бубка. Йому присвоїли звання Почесного професора Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту. Цю нагороду головний олімпієць України отримав із рук ректора Академії, срібного та бронзового призера Олімпійських ігор з боксу Віктора Савченка.

Після зустрічі зі студентами Сергій Бубка, Олена Говорова, голова Відділення НОК України в Дніпропетровській області Андрій Павелко та заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Дмитром Батурою познайомилися з малечею та підлітками центру соціальної підтримки дітей та сімей «Добре Вдома». Разом із президентом БК «Дніпро» Валерієм Кондратьєвим вони пограли з дітьми у баскетбол, вручили подарунки та пам’ятні сувеніри. На знак подяки вихованці центру запросили гостей на чаювання та подарували гостям власноруч виготовлені оберіги.

Наступним місцем відвідування стала школа БК «Дніпро», де відбулася зустріч з юними баскетболістами. Після спілкування з майбутніми чемпіонами та вручення їм подарунків, гості вирушили до тренувальної та ігрової зали БК «Дніпро», де на них чекали лідери команди та тренерський склад «Дніпра». Зустріч із видатними олімпійцями та чемпіонами надали додаткової наснаги нашим «гуліверам помаранчевого м’яча». Вони дуже потужно розпочали новий сезон, вигравши не тільки перший в історії України Суперкубок з баскетболу, а й успішно провели відповідальні ігри FIBA Europe Cup.

Не менш відповідальним видався наступний день. На звітно-виборчій Асамблеї відділення НОК України в Дніпропетровській області були нагороджені кращі діячі НОК Дніпропетровщини, спортсмени, зокрема дніпровський фехтувальник Богдан Нікішин, який отримав звання «Кращого спортсмена місяця липня» за версією НОК України за вдалий виступ на Чемпіонаті світу в Китаї (бронзова медаль). Нагородили також і його тренера – Ольгу Маркину. Кращим спортсменом серпня на думку обласного осередку НОК України був визнаний пловець Андрій Говоров та його тренер Арілсон Сілва. Окрім спортивних досягнень, обговорювалися також проблеми регіонального спорту, розвитку спортивної інфраструктури та багато інших питань. Відповідальним за розвиток спорту та олімпійського руху на Дніпропетровщини було обрано діючого очільника – Андрія Павелка. Він втрете поспіль очолив пост голови Дніпропетровського відділення НОК України й буде їм керувати до 2022 року.

– Багато спортсменів, тренерів, спортивних діячів Дніпропетровщини пам’ятають вже далекий 2009 рік, що собою являв обласний осередок НОК України – тоді це було щось на кшталт «безкоштовного додатку» обласного спорткомітету, – згадує сам Андрій Павелко. – А про наше місце у системі рейтингу НОК України годі й говорити – ми були передостанніми.

Дуже вразливими були факти сьогодення, які привів на Асамблеї президент НОК України Сергій Бубка:

«Під керівництвом Андрія Павелка Дніпропетровське олімпійське відділення зробило дуже великі якісні кроки. Не забарився й результат: за останні чотири роки відділення двічі поспіль визнавалось кращим в країні, й ще двічі – другим!».

Такий якісний ривок був зумовлений насамперед системною та поставленою роботою нашої олімпійської родини й команди під керівництвом Андрія Васильовича Павелка.

Окрім виборів нового керманича олімпійського осередку, був обраний також виконавчий комітет органу, заступники, виконавча дирекція. Першими заступниками голови обрані Валерій Кондратьєв, голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов та заступник губернатора Дмитро Батура. Заступниками стали начальник управління молоді і спорту Дніпропетровської ОДА Олександр Пшеничников та Генеральний директор Нікопольського заводу феросплавів, член НОК України Володимир Куцін. Загалом у склад виконкому увійшло 18 чоловік. Виконавчим директором залишився Олександр Дювбаков, який за свою віддану й плідну роботу був удостоєний подяки міністерства молоді та спорту України.

Після Асамблеї відбулося урочисте відкриття центрального обласного заходу Олімпійський Урок – 2018. Сергій Бубка, Валерій Кондратьєв, Олена Говорова, Діна Міфтахутдинова та відомі дніпровські чемпіони та призери Олімпійських ігор відвідали понад 20 спортивних майданчиків з різних видів спорту та взяли участь у різноманітних спортивних іграх. Спеціальним гостем свята спорту, в якому взяли участь близько трьох тисяч учасників, стала Олімпійська чемпіонка з фехтування на шаблях, легендарна українська спортсменка Ольга Харлан.

Зі слів Сергія Бубки, проведення таких заходів добре сприяє залученню дітей та підлітків до здорового способу життя:

«Нехай не кожен з юних учасників уроку стане професійним спортсменом, але кожен має чудову нагоду разом з уславленими олімпійцями зробити ще один крок назустріч спорту і фізичній культурі, а значить – щасливому і здоровому життю!».

 

Катерина Кондаурова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *