У Дніпрі пройшов перший турнір на призи олімпійських чемпіонів з вітрильного спорту Є.Браславця та І.Матвієнко

Відділення НОК України в Дніпропетровській області продовжує спрямовувати свої зусилля на організацію та проведення змагань, які присвячені нашим славетним спортсменам, тренерам та, звісно, олімпійцям. Так, напередодні у Дніпрі пройшли змагання з вітрильного спорту на призи олімпійських чемпіонів Атланти з вітрильного спорту Євгена Браславця та Ігоря Матвієнко. Це був прем’єрний турнір, присвячений нашим славетним спортсменам, які й нині активно виступають. Саме через це головні дійові особи були відсутні й не мали можливості особисто вручити нагороди кращим з кращих у чотирьох дисциплінах – классі Оптиміст, Кадет, Лазер 4,7 – Європа та у класі 470, в якому дует Браславець-Матвієнко й здобули золото Ігор-1996. Змагання пройшли на базі ШВСМ.

На старт вийшли півтора десятки лодок та екіпажей. Нажаль, або, скоріш на щастя, на чемпіонат світу в угорський Балатон поїхали наші лідери брати Гусенко – Андрій та Олександр, де захищають честь України. Тому вони також не зуміли дати майстер-клас більш молодим своїм колегам на змаганнях.

Натомість, почесним гостем свята, який виступав поза заліком, став віце-чемпіон світу й Європи у класі яхт SB20 Ігор Севєр’янов. А безпосередніми учасниками дійства, яке прикрасило собой гарний сонячний день у місті на Дніпрі й зібрало дуже багато глядачів, стали бронзовий призер чемпіонату світу у класі «Кадет» Єгор Самарин та віце-чемпіон України у класі 470 Денис Осляк та інші спортсмени. Трохи жаль, але підвела яхтсменів погода. Точніше, вітер. А ще точніше – практично повна його відсутність, що набагато технічно ускладнило задачу спортсменів. Але вони всі впорались із завданням.

Саме дует Самарин і Осляк прогнозовано став сильнішим в олімпійському класі яхт 470. Вони виявилися швидшими за суперників. У класі Лазер 4,7 – Європа переміг Федір Васильєв. У класі яхт Кадет переміг дует Кирило Виноград-Максим Ремез. Доречі, останній також є бронзовим призером чемпіонату світу у цьому класі “субмарин”. Нарешті, у наймасовішому заїзді – класі яхт Оптиміст перемогу у запеклій боротьбі дістав Данило Райчук.

Усі переможці та призери отримали спеціальні призи, подарунки, медалі й кубки від голови відділення НОК України Андрія Павелка та його заступника Владислава Штамбурга, а також від олімпійських чемпіонів Є.Браславця та І.Матвієнка. За словами учасників, якість призового фонду змагань нічим не поступалась навіть всеукраїнським змаганням! У церемонії нагородження прийняли участь директор ШВСМ, срібний призер олімпійських ігор Діна Міфтахутдинова, виконавчий директор відділення НОК України Олександр Дювбаков та стипендіат олімпійського відділення Алла Гриб.

Що ж, чекаємо на нові здобутки у наступному році й чекаємо усіх на нових змаганнях!