У Дніпрі пройшов турнір з академічного веслування на призи Діни Міфтахутдінової

Національний олімпійський комітет України дуже велику увагу в ділі виховання зростаючого покоління приділяє проведнню турнірів на призи, або меморіальних турнирів наших уславдених оімпійських призерів, чемпіонів, тренерів. З радістю підтримує такі правильні починання й Відділення НОК України в Дніпропетровській області та його голова Андрій Павелко. Так, в цю п’ятницю в Дніпрі на базі обласної Школи вищої спортивної майстерності пройшов прем’єрний Відкритий турнір веслування академічного на ергометрах “Концепт-2” на призи срідного призера Олімпійських ігор в Атланті-1996, Заслуженого майстра спорту, Заслуженого працівника фізичної культури і спорту України, Заслуженого тренера України Діни Міфтахутдінової. Нагадаю, що цей турнрір входить до календарного плану НОК України.

Як каже народний вислів: “Перший млинець – комом”, але цю тезу навряд чи можна висловити відносно цьогорічного турніру. Адже завдяки співпраці відділення НОК України і його стипендіата Алли Гриб, обласної Федерації веслування академічного і її голови, теж відомого спортсмена Павла Крупко, ШВСМ та Дніпропетровського вищого училища фізичної культури на чолі з директором Михайлом Лельчицьким, ми з першої спроби зуміли зібрати в Дніпрі дуже потужний склад учасників! І це були не діти, а вже зрілі спортсмени, які входять до складу збірних команд України. Це: олімпійська чемпінка Лондона-2012, чемпіонка світу і Європи Анастасія Коженкова, чемпіонка України, учасниця чемпіонату світу Діана Серебрянська, бронзова призерка чемпіонату Європи Анна Концева, срібний призер чемпіонату Європи Павло Юрченко, срібний призер чемпіонату Європи Олексій Тимошенко, призер юнацького та юніорського чемпіонату світу Георгій Вертелецький, чемпіон світу і Європи Іван Футрик, чемпіон світу Олександр Надтока та інші! Дякуємо нашим колегам із сусіднього Запоріжжя, які підтримали ідею участі в змаганнях й у кількості трьох чоловік теж приїхали до Дніпра, вивівши турнір на рівень Всеукраїнського. Залюбки у наступному році будемо чекати на спортсменів з таких регіонів України, де культивується веслування, як Херсонщина, Полтавщина, Київщина, Миколаївщина та інших.

Загалом 25 атлетів взяли участь у п’яти категоріях – чоловіки, холопці, хлопці легка вага, жінки та дівчата. У лютому наступного року на спортсменів чекає офіційний чемпіонат України на ергометрах “Концепт-2” на дистанції 6000 метрів. Тому ці старти були показовими для кожного зі спортсменів і їх тренерів – хто на даному етапі на якому рівні готовності знаходиться. “Гонки” видалися дуже запеклими. А дехто навіть встановив особисті рекорди.

Щодо результатів змагань, то серед юніорок першою з результатом 23.47.9 хв. була Юлія Гайдар. Представник Запоріжжя Олександр Баглай переміг у заїзді серед чоловіків у легкій вазі з підсумком у 21.19.6 хв. Одразу дев’ять учасників вийшли на старт серед юніорів. І перемогу тут святкував Анатолій Ляденко, який на 20 секунд був швидшим за Павла Юрченко. Результат переможці – 19.54.2 хв. Нарешті, залашились дві найцікавіші категорії – серед жінок та чоловіків. У жінок несподіванно наша олімпійська надія Діана Серебрянська випередила на 10 секунд олімпійську чемпіонку Анастасію Коженкову – 21.47.6 хв. Але слід завважити, що Анастасія виступала після травми стегна. І все ж, як і очікувалось, найзапекліша і найцікавіша боротьба видалась у заїзді чоловіків. І тут за перемогу сперечались два чемпіони світу – Іван Футрик та Олександр Надтока із Запоріжжя. Зрештою, показавши для цієї пори сезону дуже високий результат – 19.18.2, дніпровець виборов звання переможця, зірвавши овації учасників і тренерів.

Під стать самим змаганням вийшла й церемонія нагородження переможців і призерів. Від відділення НОК України та Андрія Павелка кожен учасник отримав у подарунок набір олімпійської атрибутики, книги, медалі та Кубки. Голова обласної Федерації Павло Крупко від себе на вітаміни нагородив переможців та призерів грошовими винагородами, а від головної винуватниці свята – Діни Міфтахутдінової чемпіони заїздів отримали чудові спортивні костюми! З таким призовим фондом, гадаю, наступного року вже другий за ліком турнір збере не менш, а може й більш сильний склад учасників!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *