У Дніпрі пройшов V традиційний турнір з футзалу пам’яті А.Ф.Габелко

Цими вихідними у спортивному комплексі “Olimpia+” відбувся традиційний, нині вже ювілейний V турнір з футзалу пам’яті Заслуженого працівника фізкультури і спорту України, видатного діяча олімпійського руху України та Дніпропетровщини, нашого земляка А.Ф.Габелко.

Тут шанують пам’ять про Анатолія Габелко, про що були слова почесних гостей турніру, його друзів і колег: директора департаменту співпраці з суб’єктами олімпійського руху НОК України Івана Бондарчука, першого заступника начальника управління молоді і спорту Дніпропетровської ОДА Андрія Панченка, голови Федерації футболу Дніпропетровської області Віктора Андрухіва, виконавчого директора єдиного в країні міського відділення НОК України у місті Горішні Плавні Миколи Шишлікова, виконавчого директора Відділення НОК України в Дніпропетровській області Олександра Дювбакова, дружини Анатолія Габелко та інших гостей.

На урочистій церемонії відкриття дружині Анатолія Федоровича був вручений подарунок від НОК України. З рук Івана Бондарчука також отримали олімпійські сувеніри люди, які допомагали в організації та проведенні свята – Віктор Андрухів, голова обласної ради спортивного товариства “Динамо” Сергій Барсегян, вчитель-методист Придніпровської ЗОШ Олександр Клименко. Кожен гравець турніру отримав в подарунок від відділення НОК у Дніпропетровській області пам’ятні футболки про змагання, а кожна команда-учасниця – футбольні м’ячі та вимпели.

“Мені особисто, як соратнику Анатолія Федоровича, приємно, що з кожним роком турнір розвивається, покращується його організаційний рівень. Турнір стає все престижнішим. Національний олімпійський комітет України приділяє велику увагу на проведення меморіальних змагань та змагань на призи олімпійських чемпіонів, Ми прагнемо, щоб молодь, країна знала своїх героїв, щоб на їх прикладах виховувалась здорова і сильна нація”, – сказав Іван Бондарчук.

Перед початком змагань а також у перервах ігор їх учасників привітали своїм виступом вихованці черліденг-клубу “Арена”, які на нещодавному чемпіонаті країни вибороли найвищі нагороди.

А далі було не менш захопливе видовище – безпосередньо самі ігри! 8 команд-учасниць за результатами жеребкування утворили чотири чвертьфінальні пари. Нам приємно, що слава про турнір щодалі набуває все більшої популярності серед команд та тренерів, які залюбки приймають в ньому участь. Адже головна філософія турніру – дружба, радість, чесна боротьба, справедливість, й отримання задоволення від гри у футбол, від спілкування з ровесниками, а також – залучення молоді за занять спортом. Все це вкладав у свої фундаментальні принципи роботи сам Анатолій Федорович.

Отож, цього року ювілейний турнір виріс вже до рівня обласного значення. Поряд із кращими командами міста Дніпро в ньому взяли участь – ФК “Прометей” (м.Кам’янське), ДЮСШ м.Новомосковськ та ФК “Темп” (Тернівка). Змагання проводились серед юнаків 2007 р.н.

Планувався також приїзд команди з Нікополя, де було виховано багато класних гравців та тренерів, але з-за погодних умов команду в останній момент замінив ще один учасник з Дніпра – ФК “ДЮСШ-7 – ІСТА”. За іронією долі, саме цей колектив, який став “темною конячкою” турніру, зумів його зрештою виграти! У фіналі вони лише в серії пенальті здолали опір непоступливого ФК “Парус”. Основний час завершився внічию 2:2, а в лотереї Фортуна повернулась лицем до ФК “ДЮСШ-7 – ІСТА” – 5:3. Ця серія пенальті стала єдиною на всьому турнірі і саме лотерея виявляла переможця змагань! Що до ФК “Парус”, то цей постійний учасник турніру пам’яті А.Габелко до раніше завойованих на цих турнірах золота, срібла й бронзи, зараз додав ще одне срібло.

Минулорічний переможець, ФК “Інтер”, не зумів пробитися у фінал. У  драматургічному півфіналі з тим же “Парусом”, при нічийному рахунку 1:1, вони пропустили за 10 секунд до фінального свистка…До речі, ігри Кубку обслуговувала дуже кваліфікована бригада арбітрів: рефері національної категорії В.Головко та його колега суддя з футзалу О.Циба. Їх робота залишила по собі гарні враження. Вони допускали жорстку боротьбу за м’яч на майданчику, але робили це послідовно від гри до гри. …Дуже прикра поразка. Вважаю, саме вона психологічно дуже сильно вплинула на психологічний стан та настрій команди у “втішному фіналі”, де вони поступились ДЮСШ Новомосковськ – 1:3. Дуже гарне по собі враження також залишили команди “Темп”, “Прометей”, “Олімпія” та “Зміна”. У цьогорічному турнірі не було місця розгромам, тут була боротьба у кожному поєдинку.

Після завершення змагань, кожен учасник отримав подарунок з олімпійською символікою. Команди першої трійки отримали медалі та кубки, а переможець – ФК “ДБСШ-7 – ІСТА” на найближчий рік також заволодів перехідним красенем-кубком, що ще п’ять років тому був виготовлений колегою та другом Анатолія Габелка – Ігорем Шкоропяняком!

Також індивідуальними нагородами були відзначені кращі гравці в наступних номінаціях:

Кращий воротар – Кирило Крилов (“ДЮСШ-7-ІСТА”)

Кращий гравець – Кирило Пронін (ФК “Парус”)

Кращий нападник – Микита Деркач (ДЮСШ Новомосковськ)

Приз глядацьких симпатій – Данило Давиденко (“ДЮСШ-7-ІСТА”)

Завершено черговий турнір пам’яті А.Ф.Габелка…Проте, ми впевнені, що цей турнір зобов’язаний жити і проводитися з року в рік, збираючи з кожним роком все більшу кількість учасників. Анатолій Федорович був цього вартий!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *