Юні олімпійці Дніпропетровщини привезли повний комплект медалей з Угорщини (прес-конференція)

Дніпропетровщина зустріла своїх юних героїв з XIV літнього Європейського юнацького олімпійського фестиваля в угорському Дьорі. З цього приводу сьогодні, 3 серпня Відділення НОК України в Дніпропетровській області за допомоги медіа-центру “Інформатор” організувало прес-конференцію з юними спортсменами та їх тренерами.

У спілкуванні з представниками ЗМІ взяли участь четверо з шісти наших юних героїв: срібний призер ЄЮОФ Валерія Іваненко, бронзовий призер ЄЮОФ Олег Вередиба, а також учасники фестивалю Сергій Востренков та Маргарита Кравченко. Нажаль, не змогли приєднатись до колег по збірній дзюдоїстка Меркулова та золота медалістка ЄЮОФ, чемпіонка світу Ярослава Могучіх. Дівчата після напружених стартів вирушили у відпустки.

«Завершився черговий літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль. Всього в ньому взяли участь атлети з 50 країн, а це – 2,5 тисячі спортсменів. Ми раді, що Україна виступила на гідному рівні. Від Дніпропетровської області в Угорщині було 6 атлетів – троє – легкоатлети, троє – дзюдоїсти. З восьми медалей, які загалом здобула наша країна, три отримали вихідці з Дніпра і області – золоту, срібну і бронзову – повний комплект!», — зазначив виконавчий директор відділення Національного олімпійського комітету України в Дніпропетровській області  Олександр Дювбаков.

Більш того, перші дві медалі для України завоювали саме представники Дніпропетровщини – Валерія Іваненко у метанні молоту і дзюдоїст Олег Вередиба. Золоту медаль завоювала Ярослава Могучих. В загальнокомандному ж заліку Україна посіла чільне 13 місце.

Як повідомила срібний призер ЄЮОФ Валерія Іваненко, вона “з дитинства почала займатися спортом. У мене спортивна сім’я. Тато – майстер спорту, мій особистий тренер, брат – виступав у спорті на аматорському рівні». За словами медалістки, головним конкурентом у змаганнях була вона сама: «Потрібно було справитися з самою собою». А от срібною нагородою Валерія не задоволена. “Я була готова до того, щоб продемонструвати більш високий результат на змаганнях і вибороти золото, але не змогла повністю реалізувати себе”, – самокретично підкреслила вихованка П’ятихатської ДЮСШ.

Олег Вередиба завоював «бронзу» у боротьбі дзюдо. «Я виступав у ваговій категорії до 55 кілограм. Зараз мені 16 років, 10 з яких я займаюся цим видом спорту. Тренуюся один раз в день. Тому що ще вчусь у школі, а тому займатися виходить тільки ввечері», — каже Олег. При цьому спортсмен запевняє, що в реальному житті не б’ється: «Дякувати Богові, застосовувати свої вміння на практиці у житті мені поки не доводилося».

Маргарита Кравченко, яка посіла 13-е місце на ЄЮОФ і не змогла ввійти до ТОП-12 у потрійному стрибку, своїм виступом не дуже задоволена, хоча вона дуже старалася хоча б побити свій власний рекорд у потрійному стрибку – 11,90 метрів. Але не змагла цього зробити. Для того, щоб ввійти у фінал їй не вистачило всього 3 сантиметри! А з таким результатом дівчина залишилась далеко від медальних мрій. Не зважаючі на відносну невдачу, легкоатлетка воліє й надалі тренуватись, робити висновки над помилками та за підтримки сім’ї та друзів рухатися далі. “Головна моя ціль – вдало виступити у відборі до наступних Олімпійських Ігр та завоювати на них медаль”. Загалом 15-річна Рита серйозно тренується вже п’ять років. Каже, що це дуже важко, але вона не збирається опускати рук.

Дзюдоїст Сергій Востренков залишився у захваті від ЄЮОФ. Підкреслює, що організація змагань й усього фестивалю була на відмінному рівні. Підвів тільки його власний виступ. Борець розраховував на бульш вдалий свій виступ, але відсутність досвіду та психологічне навантаження зробили своє діло. “Я роблю для себе головний висновок – потрібно ще більш зосередитись на тренуваннях, адже 7-е місце, яке я посів у фінальному табелі о рангах – не мій результат. Я ставив перед собою ціль бути в трійці кращих”, – підвів висновок свого виступу Сергій.

Що ж, ми маємо пишатись нашими юними атлетами! Адже представники Дніпропетровщини з 8 “українських” медалей стали авторами трьох! А це – більш, ніж третина від загальної кількості! Плекаємо надію, що вже скоро вони, отримавши такий цінний досвід, у найближчому майбутньому будуть показувати високі результати та завоювувати медалі найвищого гатунку на дорослих чемпіонатах світу і Европи, Кубках світу та Олімпійських Іграх.

Наостанок, від голови Відділення НОК України в Дніпропетровській області Андрія Павелка юні атлети та їх тренери, які також були присутні на заході, отримали набори ексклюзивної сувенірної олімпійської продукції та подяки “За внесок у розвиток олімпійського руху на Дніпропетровщині”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *