Ярослава МАГУЧІХ: «Хочеться підібратися до світового рекорду і навіть вище»

Ярослава Магучіх, срібна призерка чемпіонату світу з легкої атлетики у стрибках в висоту, в ексклюзивному інтерв’ю Sport.ua розповіла про підготовку до сезону, яку вона проводить в Естонії, про завдання на Олімпіаду і боротьбу з найсильнішими спортсменками в своєму виді спорту.

Про підготовку в Таллінні

«В Таллінні я знаходжуся вже втретє, мені тут дуже подобається, це по-перше. По-друге, мій менеджер з Таллінна. Він допомагає з організацією, тому ми з тренером (Тетяна Володимирівна Степанова – прим.), вирішили, що звідси буде зручніше літати до інших країн, ніж кожного разу повертатися до України, тренуватися і знову летіти на старти.

Хоча на попередні два турніри, які пройшли в Німеччині, я їхала з України, а після них вже приїхала до Естонії».

Про чергові рекорди на турнірах в Німеччині

«В Котбусі були чудові змагання, мені все сподобалося. Я намагалася стрибнути 2.02, але тоді ще не вийшло. Можливо, не була готовою морально, а ось в Карлсруе вже вдалося стрибнути. Для мене головне, що вийшло взяти висоту з першої спроби. Підійшла одразу до тренера, вона мене привітала. Ми вирішили спробувати 2.04, чому б ні? Повторити свій літній результат».

Про різницю між змаганнями в закритих і відкритих приміщеннях через призму світової першості

«Насправді, вони майже не відрізняються, адже висота одна. Але на відкритому повітрі завжди потрібно зважати на природні умови, на опади, наприклад. Але коли спортсмен добре підготовлений, то це не заважає ніяк.

Хоча світовий рекорд на 1 сантиметр кращий на відкритому повітрі (2.09 і 2.08 відповідно – прим.). В мене теж особистий рекорд там вищий: на чемпіонаті світу в Досі мені підкорилася висота 2.04, а в Карлсруе було на 2 сантиметри менше. Сподіваюся, буду стрибати ще вище.

В Катарі я, мабуть, і не була готовою до такого результату, хіба що до 2.02. А на 2.04 хотіла тільки спробувати, хоча тренер мене зупиняла вже на 2.02. Після замагань багато хто мене запитував: «А чому ти не спробувала взяти 2.06? Ти ж взяла попередню висоту». Відповідаю, що я ще маленька, в попередніх спробах витратила забагато емоцій і на 2.06 я б вже не налаштувалася. Але, звісно, на Олімпіаді так робити не можна, там треба боротися до кінця».

Про цілі і завдання на сезон

«Головна ціль – Олімпіада. Це найважливіше змагання, до якого ми готуємося. Зимовий сезон дав дуже гарний старт і хочеться ще більше працювати, щоб стрибати ще вище і вийти на гарний результат на Олімпіаді.

Про літній сезон ще поки не можу сказати подробиць. А зимовий закінчується в Глазго, 15 лютого. Потім вже, мабуть, чемпіонат України».

Про специфіку стрибків у висоту

«У кожного спортсмена своя техніка, хтось може стрибати з однієї технікою, хтось – з іншою. Комусь зручно, комусь не зручно.

На тренуваннях ми не женемося за максимальними результатами, більше 1.90 чи 1.92 м я не брала. Головне відпрацювати техніку стрибка і бути психологічно готовою до збільшення висоти. Потім, коли планка піднімається вище, спортсмен показує все, що він напрацював на тренуваннях».

Про світові рекорди

«Звісно, хочеться підібратися до світового рекорду і навіть вище стрибати. Ще кілька років тому я дивилася на свої теперішні результати і думала, що це недосяжно. А коли в Досі була встановлена планка, я підійшла подивитися і подумала, що це не так і високо, можна стрибнути».

Про неочікувану популярність

«Після моїх перемог в інстаграмі збільшилася кількість підписників. Напевно, що й досі з чемпіонату світу не розібрала всі запити на переписку. Але я намагаюся відповідати за можливості. Іноді не встигаю, подивлюся, що потрібно відповісти, але потім часто забуваю. Але на рідних в мене завжди вистачає часу».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *