Андрей Говоров может стать обладателем украинского “спортивного Оскара”

31 березня в Київському національному академічному театрі оперети відбудеться ювілейна V Всеукраїнська урочиста церемонія «Герої спортивного року». Святкове дійство збере в одній залі атлетів, тренерів, спортивних організаторів та меценатів, чиїм досягненням наша держава раділа у 2010-му.

Відбір переможців, як і у попередні роки, відбувався у декілька етапів. На стартовому свої голоси за номінантів віддали представники загальнонаціональних та регіональних ЗМІ – цьогоріч участь у голосуванні взяла рекордна кількість спортивних журналістів (302 особи з усіх 27 регіонів країни).

НОМІНАНТИ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ УРОЧИСТОЇ ЦЕРЕМОНІЇ «ГЕРОЇ СПОРТИВНОГО РОКУ-2010»

1. НАЙКРАЩИЙ СПОРТСМЕН РОКУ
АРМЕН ВАРДАНЯН – срібний призер чемпіонату світу з греко-римської боротьби (66кг)
ГЕОРГІЙ ЗАНТАРАЯ – срібний призер чемпіонату світу з дзюдо (60кг)
ВАСИЛЬ ФЕДОРИШИН – срібний призер чемпіонату світу, бронзовий призер чемпіонату Європи з вільної боротьби (60кг)

2. НАЙКРАЩА СПОРТСМЕНКА РОКУ
ІННА ОСИПЕНКО-РАДОМСЬКА – чемпіонка та срібна призерка чемпіонату світу з веслування на байдарках і каное (байдарка-одиночка)
ОЛЬГА САЛАДУХА – чемпіонка Європи з легкої атлетики, чемпіонка командного чемпіонату Європи з легкої атлетики (потрійний стрибок)
ОЛЬГА ХАРЛАН – срібна призерка чемпіонату світу з фехтування на шаблях в індивідуальній та командній першостях, чемпіонка Європи в командній першості

3. НАЙКРАЩИЙ ТРЕНЕР РОКУ
ДМИТРО РАДОМСЬКИЙ – особистий тренер чемпіонки та срібної призерки чемпіонату світу з веслування на байдарках Інни Осипенко-Радомської
ВОЛОДИМИР ФЕДОРЕЦЬ – особистий тренер чемпіонки командного чемпіонату Європи з легкої атлетики в бігу на 200м, срібної призерки чемпіонату Європи в бігу на 200м та чемпіонки Європи в естафетному бігу 4х100м Єлизавети Бризгіної
ВАЛЕРІЙ ШТУРБАБІН – старший тренер збірної України з фехтування на шаблях – срібних призерок чемпіонату світу, чемпіонок та срібних призерів чемпіонатів Європи, особистий тренер Галини Пундик, Ольги Жовнір та Олега Штурбабіна

4. СЕНСАЦІЯ РОКУ
ЄЛИЗАВЕТА БРИЗГІНА – чемпіонка та срібна призерка чемпіонату Європи з легкої атлетики (естафета, біг на 200м)
АРТЕМ ІВАНОВ – срібний призер чемпіонату світу, бронзовий призер чемпіонату Європи з важкої атлетики (94кг)
ТЕТЯНА КОБ – бронзова призерка чемпіонату світу з боксу (51кг)

5. НАЙКРАЩА КОМАНДА РОКУ (ЗБІРНА)
ЖІНОЧА ЧЕТВІРКА ПАРНА З АКАДЕМІЧНОГО ВЕСЛУВАННЯ (Олена Буряк, Яна Дементьєва, Анастасія Коженкова, Катерина Тарасенко) – срібні призерки чемпіонату світу, чемпіонки Європи
ЖІНОЧА ЗБІРНА УКРАЇНИ З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ (Єлизавета Бризгіна, Олеся Повх, Наталія Погребняк, Марія Ремень, Олена Чебану) – чемпіонки Європи в естафетному бігу 4х100м
ЧОЛОВІЧИЙ ДУЕТ ЗІ СТРИБКІВ У ВОДУ (Ілля Кваша, Олексій Пригоров) – чемпіони Європи

6. НАЙКРАЩИЙ СПОРТИВНИЙ ОРГАНІЗАТОР РОКУ
ВАЛЕРІЙ БОРЗОВ – президент Федерації легкої атлетики України
ВОЛОДИМИР ЛОБАНОВ – голова Запорізького обласного відділення НОК України
МИКОЛА КРАВЧЕНКО – голова Луганського обласного відділення НОК України

7. СИЛЬНІ ДУХОМ (ПАРАЛІМПІЙСЬКІ ВИДИ СПОРТУ)
ГАННА ЄЛІСАВЕТСЬКА – володарка 5 золотих і срібної нагород чемпіонату світу з плавання серед спортсменів-інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату
ОЛЕКСАНДРА КОНОНОВА – триразова чемпіонка та срібна призерка Паралімпіади-2010 у Ванкувері з біатлону та лижних гонок серед спортсменів-інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату
АННА ТОВСТА – володарка 6 золотих та срібної нагороди чемпіонату світу з плавання серед спортсменів-інвалідів з вадами слуху

8. РАЗОМ ІЗ ОЛІМПІЙЦЯМИ (НЕОЛІМПІЙСЬКІ ВИДИ СПОРТУ)
АЛІНА БОЙКОВА – чемпіонка світу та Європи з сумо, бронзова призерка Всесвітніх ігор з єдиноборств
ОЛЕКСАНДР ВИСОЦЬКИЙ – чемпіон світу з панкратіону, чемпіон Всесвітніх ігор з єдиноборств
ЧОЛОВІЧА ЗБІРНА КОМАНДА УКРАЇНИ З ШАХІВ (Павло Ельянов, Захар Єфименко, Василь Іванчук, Олександр Моісеєнко, Руслан Пономарьов) переможці 39-ї Всесвітньої шахової Олімпіади

9. ОЛІМПІЙСЬКА НАДІЯ УКРАЇНИ
АНДРІЙ ГОВОРОВ – дворазовий чемпіон І Юнацьких Олімпійських ігор з плавання
ДАРИНА ЗЕВІНА – чемпіонка, срібна та бронзова призерка І Юнацьких Олімпійських ігор з плавання
ОЛЕГ СТЕПКО – дворазовий чемпіон і дворазовий срібний призер І Юнацьких Олімпійських ігор зі спортивної гімнастики

10. СПОРТИВНА СЛАВА УКРАЇНИ (ВИЗНАЧАЄТЬСЯ УКРАЇНСЬКОЮ АКАДЕМІЄЮ СПОРТУ)

11. СПЕЦІАЛЬНА НАГОРОДА «СПОРТ ДЛЯ ВСІХ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *