Феєричний злет Андрія Грекова і Ко

бадминтонФізкультурно-спортова зв`язка ТРК «Регіон» Андрій Греков-Сергій Язовських останнім часом стала чи не одним з найпрогресивніших дуетів у Драконівських розбірках. У грудні минулого року хлопці створили невеличку сенсацію, здобувши командну перемогу на більярдному «ристалищі» (третім їхнім «співбесідником» тоді була Юлія Ільницька), і ось знову «регіонівцям» не було рівних – цього разу у бадмінтоні.

 

Гра у волан стала одинадцятою дисципліною ІІ малої олімпіади серед працівників засобів масової інформації та фізкультурного активу Придніпров`я «Кубок Дракоші-2014/15», присвяченої 55-річчю Національної спілки журналістів України та 65-й річниці Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» АПК України. Черговий захід пройшов при підтримці регіонального відділення НОК України та компанії PFSOFT.

 

СеменютаДО ДРАКОНІВСЬКОГО «ЗАСТІЛЛЯ» ПРИЄДНАЛИСЯ КРАСУНІ ІЗ ПІДГОРОДНЬОГО

 

Готуючи те чи інше спортове драконівське «блюдо», організатори неодмінно запрошували на «застілля» й представників сільської глибинки. І завжди, що надзвичайно приємно, на ті запрошення відгукувалися медійники із регіональних таблоїдів! Магдалинівці і царичанці, новомосковці і п`ятихатці. Цього разу на феєрію симпатиків Змія Горинича прибула солідна дівоча делегація із Підгороднього, яка презентувала новачка перегонів – інформаційний портал podgorodnoe.in.ua.

 

І попрацювали, завважу, красуні із Підгороднього, зважаючи на їхній ранг новачків, доволі пристойно. А Оксана Васильєва, посівши у попередній групі друге місце, у плей-офф раунді навіть добралася до «втішного» фіналу, однак у сутичці за бронзові медалі у надзвичайно цікавій, драматичній боротьбі поступилась більш «зрілій» Оксані Коваль. Завважимо, що п`ятий загальнокомандний щабель, на який зійшли Васильєва та її бойові подруги – Вітоліна Серебрянська та Катерина Білодід, – це прекрасний стартовий майданчик для дебютантів перегонів. Тож, з успіхом вас, підгороднянці!

 

Яна ПриходькоДЕСЯТИРІЧНА ЯНА ПРИХОДЬКО НЕ ЛИШИЛА СУПЕРНИКАМ ЖОДНИХ ШАНСІВ

 

Та повернемось до «висхідних», до початку перегонів, коли за велінням головного судді змагань, арбітра національної категорії Вікторії Семенюти (володаря, до слова, усіляких міжнародних та внутрішніх титулів. За браком площі перераховувати їх не буду, сподіваюсь, що читачі повірять мені на слово!) у бій – на чотирьох майданчиках! – пішли представники чотирнадцяти «зміїних» колективів, визначаючи лауреатів у особистому заліку.

 

Найпершими стосунки з`ясувала «юна хвиля», де десятирічна Яна Приходько не залишила своїм опонентам, зокрема срібній і бронзовій призерам Крістіні Ковтун та Аріні Перцевій (по закінченні дійства, до слова, відзначених обласним відділенням Національного олімпійського комітету України комплектами для гри у бадмінтон), відповідно на чотири і три роки старшим за неї, жодних шансів. Якихось «підводних течій», підкилимних ігор тут шукати не варто, адже дівчинка тренується у відомого фахівця і спортсменки Алли Продан, а це щось та значить…

 

Ровесник Яни – Іван Іноземцев, відзначений призом «Наймолодший учасник змагань» (відзнаку презентував директор магазину «Спорттовари» і великий друг драконівського «сімейства», член, наголосимо, Асоціації спортивних журналістів України Юрій Білоус) – бравурних мелодій на свою адресу не почув, однак, у хлопчини, віритимемо, усе ще попереду: вікторії, салюти й інші відповідні «інгредієнти».

 

ТРИ «ГОЛОВИ» ВІД СІМЕЙСТВА ТОРОПЧИНИХ-АГАЛАКОВИХ

 

Мама Вані (пошанований у своїх колах спеціаліст, юрист за освітою, член НСЖУ з п`ятнадцятирічним стажем) Світлана Торопчина-Агалакова – «бадмінтонну науку» теж почала засвоювати у «рожеві» роки, навіть «доросла» до звання кандидата у майстри спорту, тож по турнірному шляху – і у відборі, і на стадії плей-офф – йшла, як у відомому фільмі – «по головній вулиці з оркестром». Цікаво, що зі своєю візаві по вирішальною протистоянню – Олесею Тимохіною – їй довелось зустрічатись двічі, що, звісно, не могло не піти на користь останній.

 

З поміж інших учасниць змагань (а назагал їх було шістнадцять!) досвідчений адвокат-журналіст відзначила переможниць попередніх груп – редактора профспілкової газети «Позиція» Марину Ковтун, Наталію Назарову з обласної організації НСЖУ, а також Інну Мороз (ТРК «Регіон»), третього призера жіночих перегонів Оксану Коваль з другої команди «Частного предпринимателя» і, звісно, юне дарування Яну Приходько.

 

Між іншим, сімейство Торопчинових-Агалакових на турнірі (за усіма канонами Драконівських ігрищ!) теж було представлено трьома «головами» – окрім лідера-мами та Вані Іноземцева, честь «фірми» відстоював її старший син – Роман Агалаков. Утім, він, маючи професійну бадмінтонну «освіту», у особистому заліку виступав поза конкурсом (розбирався з усіма, як кажуть, в «одну хвіртку»!), хоч і поклав до скарбнички «дрім-тім» обласної організації Національної спілки журналістів України, яка у загальному заліку стала третьою, дорогоцінні пункти.

 

РОДИН, СІМЕЙСТВ, «ЦИГАНСЬКИХ ТАБОРІВ» НА ТУРНІРІ БУЛО ВІЗ І МАЛЕНЬКИЙ ВІЗОЧОК

 

Збірна головного журналістського «штабу» (приємна несподіванка!) виявилась настільки потужно укомплектованою (у ній були ще й батько і донька Приходьки), що до офіційного «ростеру» своєї команди не потрапила «очільник» делегації Наталія Назарова, яку одразу ж перехопили меткі агенти «Частного предпринимателя», розбавивши таким чином сімейний дует Качанових.

 

Родинних «екіпажів», вкотре акцентую, і цього разу було цілий вагон і кілька маленьких візочків. Загинайте пальці: ті таки згадані Качанови, Торопчини-Агалакови, Назарови, Приходьки, Ковтонюки, Ковтуни (мама і донька на полі із серпом, тобто з ракетками працювали, а батько у затінку типовому «тиффозі» сподобився!), «діївські жуки» Мізяки, цілісінький циганський табір лідера «Драконівської Пекельної Кухні» Надії Поденко, зіркою якого був дворічний онук Наді Миколка, ще одні «приватні підприємці» – Воловики, тріумвірат Тимохіних (саме упередзоріючому родинного формування вся журналістська рать й завдячна зведенню «конструкції» звітного «симпозіуму», і на якому, завдяки «цеглинкам-балам» Дмитра, Олесі та їхнього сина Ярослава, 51-й телеканал посів друге загальне місце), «залізничники» Танасієнки…

 

Цілком могли бути на дійстві й «підряди» Сергія Теодоровича з 34-го телеканалу (авторитет цього сімейного формування яскраво підтвердили попередні подібні «зміїні збіговиська») та «регіонівця» Андрія Грекова, однак… «Поміж бадмінтоном і футболом син обрав останній вид…» – з легкою посмішкою пояснив Андрій. Шкода-шкода…

 

ФІНАЛ ЧОЛОВІЧИХ РОЗБІРОК – КВІНТЕСЕНЦІЯ УСЬОГО ТУРНІРУ

 

…бо не побачив маленький Іванко, як «рубався» його батько у «золотому» матчі з колегою-телевізійником Сергієм Теодоровичем. Останньому, аби увійти до чвертьфінальної когорти, довелось добряче попотіти, суперники ж-бо виявилися ще ті – Роман Агалаков, Олександр Приходько. Впорався з проблемами лідер-механік «тридцятьчетвірки», разом з Приходьком, прихопивши із собою дещицю удачі, вирушивши у дорогу у пошуках «жар-птаха» разом з іншими сумлінними подорожніми – Сергієм Язовським, Владиславом Воловиком, Андрієм Гречниковим, Дмитром Шевченком, Андрієм Грековим та Дмитром Тимохіним.

 

З «олімпійськими» лабіринтами, як вже зазначали вище, найкраще упоралися Греков з Теодоровичем, і, зійшовшись віч-на-віч, влаштували на майданчику таку виставу, таке «телевізійне» дербі, що хоч сюжети для мелодрам знімай!.. Уявіть собі: у першому сеті суперники ніби прив`язані були одне до одного за ниточку – 3:3, 5:5, 7:7, нарешті невеличкого гандикапу домігся Греков – 9:8, однак під «завісу» партії Теодорович дістав колегу – 10:10. Подає Греков і… Сергій елементарно промахується по волану…

 

Другий сет енергійніше розпочав вже Теодорович, весь час на кілька кроків випереджаючи «регіонівця». Відчувалося, що представник 34-го телеканалу дещо у кращій фізичній формі, й це не могло не позначилось на результаті не тільки другого сету (6:11), а й загалом матчу. 2:1 – і «Золотий Шолом» у Сергія Теодоровича! Завважимо, що фінальне чоловіче протистояння стало своєрідною квінтесенцією усього турніру. Є, є, у Драконівського бадмінтону майбутнє!

 

В ЄДНОСТІ СИЛА ДЕРЖАВИ!

 

Готуючи невеличкі «нарізки» про учасників перегонів, не можемо не згадати й тих «фестивалівців», які хоч і не робили на дійстві «погоди», але привнесли у нього свої родзинки. Скажімо, подружжя козарлюги-літописця Ковтонюка. До бадмінтону ні Борис, ні Людмила раніше якось не схилялися (не те що до рибалки чи, скажімо, перегонів по водних акваторіях!), однак заздалегідь «присіли» як за теорію, так і за практику древньої гри. Буквально за якусь добу до стартів Борис навіть ошелешив вашого покірного слугу, поцікавившись по слухавці: «А за якими правилами ми будемо грати: за міжнародними, чи за… вітчизняними?» От що значить «фірма» Ковтонюків!

 

А ось Крістіна Ковтун, як розповіла її мама – Марина, до срібного «зміїного» кругляша йшла довгих дев`ять років. Підготовку до звітних перегонів вона розпочала ще у п`ятирічному віці, і шліфувала, шліфувала свою майстерність з квітня по грудень… здебільшого на вулиці, як і всі майбутні «олімпіоніки».

 

Як та таки, приміром, трійця ТРК «Регіон» – Андрій Греков, Сергій Язовських та Інна Мороз, – що вирвала (на очко обійшовши 51-й телеканал!) командну перемогу і удостоїлась усіляких почестей: медалей, кубка, диплома, раритетів від Дніпропетровського обласного відділення НОКУ та його виконавчого директора Олександра Дювбакова, а також – увага! – спеціального призу від партнера компанії PFSOFT та її керівника Дениса Борисовського.

 

Лунали цього дня фанфари не тільки на честь лауреатів у особистому та командному заліках, а й на адресу відомого в області волонтера Михайла Тонконогого, який напередодні з рук генерала Національної гвардії України О. Набоки отримав медаль «В єдності сила держави». Саме так: в єдності сила нашої держави!

 

Володимир СОРОКА, керівник спортивно-оздоровчого журналістського центру «Тригол» НСЖУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *