“Герои спортивного года-2012”. Итоги НОК Украины. Днепропетровщина побеждает в 2 из 12 номинациях!

Вчора у Жовтневому палаці столиці зібрався спортивний цвіт української нації, щоб всьоме в рамках урочистої церемонії «Герої спортивного року» вшанувати видатні досягнення вітчизняних олімпійців.

 

На заході, організованому Національним олімпійським комітетом і Міністерством молоді та спорту, нашим чемпіонам замість спортивних костюмів та екіпіровки довелося приміряти вечірні сукні і смокінги та граціозно пройтися червоною доріжкою. А фізичне навантаження, до якого вони так звикли на змаганнях, замінило відчуття розслабленості та урочистого свята.

 

«Сьогодні ми зібралися, щоб пригадати найяскравіші спортивні миті минулого року і вшанувати наших лауреатів – Героїв спортивного року! Ми пишаємося вами, дорогі наші олімпійці, і сьогоднішнє свято – на вашу честь», – привітав всіх присутніх президент НОК України Сергій Бубка.

 

Нагороди переможцям вручали члени Міжнародного олімпійського комітету Ун Чан та Ю Зайкін, які прибули до України по запрошенню свого колеги Сергія Бубки і відвідали церемонію, олімпійські чемпіони Ірина Мерлені, Наталія Добринська та Олександр Волков, а також інші почесні гості церемонії.

 

Дніпропетровщина була представлена на урочистостях у чотирьох номінаціях. Так, срібний призер Олімпійських Ігор у Лондоні у метанні спису Олександр П’ятниця номінувався на перемогу як «Сенсація року», але перемогу тут здобув важковаговик Олексій Торохтій. У номінації «Найкращий спортивний організатор року» був присутній Олександр Пшеничников, та все ж перемогти у цій категорії судилося президенту Федерації боксу Украини Володимиру Прудивусу.

 

Нам приємно, що у двох номінаціях спортсмени Дніпропетровщини все ж були першими. Найкращою командою року (збірною) визнана жіноча четвірка парна з академічного веслування у складі Яна Дементьєва, Анастасія Коженкова, Наталія Довгодько, Катерина Тарасенко, а «Найкращим тренером року» став наставник цієї «золотої команди» Володимир Морозов, який переміг у одній з найпрестижніших номінацій.

 

Дніпропетровське обласне відділення НОК України та його голова Андрій Павелко щиро вітає наших переможців з цим визнанням та бажає примножувати спортивну Славу регіону та країни на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Нових Вам перемог!

 

Переможці Всеукраїнської урочистої церемонії «Герої спортивного року-2012»

 

Найкращий спортсмен року

Василь ЛОМАЧЕНКО – Олімпійський чемпіон з боксу (60 кг)

 

Найкраща спортсменка року

Яна ШЕМЯКІНА – Олімпійська чемпіонка з фехтування на шпагах

 

Найкращий тренер року

Володимир МОРОЗОВ – старший тренер збірної України з академічного веслування, тренер жіночої четвірки парної – Олімпійських чемпіонок

 

Сенсація року

Олексій ТОРОХТІЙ – Олімпійський чемпіон з важкої атлетики (105 кг)

 

Найкраща команда року (збірна)

ЖІНОЧА ЧЕТВІРКА ПАРНА З АКАДЕМІЧНОГО ВЕСЛУВАННЯ (Яна Дементьєва, Анастасія Коженкова, Наталія Довгодько, Катерина Тарасенко) – олімпійські чемпіонки

 

Найкращий спортивний організатор року

Володимир ПРОДИВУС – президент Федерації боксу України (за створення сприятливих умов для підготовки та успішного виступу національної збірної України з боксу на Олімпійських іграх – 5 олімпійських нагород)

 

Сильні духом (паралімпійські види спорту)

Наталія ПРОЛОГАЄВА – 3-разова чемпіонка, срібна призерка Паралімпійських ігор в Лондоні з плавання серед спортсменок з ураженням опорно-рухового апарату, рекордсменка світу, Європи та Паралімпійських ігор, стала найкращою спортсменкою української збірної за підсумками виступів на Паралімпійських іграх та найкращою серед жінок

 

Разом із олімпійцями (неолімпійські види спорту)

Ганна УШЕНІНА – чемпіонка світу з шахів

 

Олімпійська надія України

Жіноча збірна України з біатлону (Анастасія МЕРКУШИНА, Юлія БРИГИНЕЦЬ, Юлія ЖУРАВОК) – чемпіонки світу в естафетній гонці 3х6 км (юнацький)

 

За волю до перемоги

Юрій ЧЕБАН (веслування на каное) – бронзовий призер Ігор XXIX Олімпіади 2008 року в Пекіні; Чемпіон Ігор XXX Олімпіади 2012 року в Лондоні; призер чемпіонатів світу

 

Спортивна слава України

Ольга БРИЗГІНА та Григорій КРІСС

 

Народний вибір

Олександр УСИК

 

Олександр Дювбаков за матеріалами офіційного сайту НОК України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *