Медаль крізь роки: легкоатлетка Ганна Ярощук із Дніпра несподівано виграла бронзу на лондонській Олімпіаді-2012

ЯрощукОлімпійська медаль майже через п’ять років. 27-річна легкоатлетка Ганна Ярощук із Дніпра здобула бронзову нагороду літніх Олімпійських ігор-2012. Таке рішення прийняв Міжнародний олімпійський комітет, який позбавив російських легкоатлеток «срібла» естафети через допінг. Тепер друге місце у збірної Ямайки, третє – в України.

Бронзова нагорода знайшла українських легкоатлеток у складі Ганни Ярощук, Аліни Логвиненко, Ольги Земляк та Наталі Пигиди, що у складі збірної України бігли естафету 4х400 м.  Спортсменки піднялися з четвертого місця на третє після рішення Міжнародного олімпійського комітету. МОК позбавив «срібла» лондонської Олімпіади російських легкоатлеток, у яких виявили позитивну допінг-пробу. 

Українки отримають по 55 тисяч доларів премії. Також їм виплачуватиметься щомісячна президентська стипендія. 

«Дівчата тоді пробігли добре. Це був другий високий результат в історії України, – згадує батько Ганни Василь Ярощук. – Радий, що наших спортсменок оцінили гідно. Олімпійська медаль – це найвища нагорода, про яку мріє кожен спортсмен». 

Василь Ярощук каже, що пишається донькою. Хоча зізнається: не дуже хотів, аби вона продовжувала сімейну легкоатлетичну традицію. 

«Спочатку Ганна шукала себе. Вона ходила на спортивну гімнастику, потім – на великий теніс, художню гімнастику, баскетбол. У восьмому класі остаточно обрала легку атлетику: стрибала із жердиною та у висоту, – розповідає батько. – Думав, що максимальним її досягненням стане звання майстра спорту. Та помилився. Майстром донька стала уже в 15 років. Кожний її спортивний здобуток приносить радість і задоволення». 

Сьогодні легкоатлетку Ганну Ярощук із Дніпра добре знають не тільки в Україні, а й за її межами. Дівчина – багаторазова чемпіонка та призерка чемпіонатів світу та Європи. 

Наразі вона готується до Чемпіонату світу, який пройде у серпні в… Лондоні.

Голова відділення НОК України в Дніпропетровській області Андрій Павелко привітав спортсменку з цим “несподіванним успіхом, та побажав досягти перемоги на чемпіонаті світу, який пройде цьогоріч у тому ж Лондоні, й досягти ще більшої нагороди на наступній Олімпіаді в Токіо-2020”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *