Олімпійський день-2015 пройшов у Дніпропетровську
У ці вихідні у Дніпропетровську пройшов традиційний Олімпійський день-2015, який цього року був приурочений до святкування 25-річчя з дня заснування Національного Олімпійського Комітету України.
Традиційно основні заходи з святкування Олімпійського дня пройшли у міському парку культури та відпочинку ін.Л.Глоби, де зібралась дуже вагома аудиторія учасників. Організатори свята підготували чимало цікавинок та нововведень.
Після стислої церемонії відкриття, де гостей та учасників свята привітали керівники області, міста Дніпропетровська та регіонального відділення НОК України, одним із таких став так званий «Зірковий забіг» (організатор забігу зірок – срібний призер Олімпіади в Атланті Діна Міфтахутдинова), у якому стартувало велике сузір’я легендарних спортсменів різних років і поколінь-чемпіони і призери Олімпійських Ігор, чемпіонатів світу, Європи, представницьких міжнародних турнірів і змагань – близько півсотні учасників! Наші уславлені олімпійці активно долучилися до всіх активностей, що проходили у рамках Олімпійського дня: майстер-класів, олімпійських вікторин, конкурсів, спілкування та автограф сесій, а також до спортивних активностей, що були запропоновані організаторами.
А таких було чимало. Це: шашки, шахи, айкідо, йога, черлідінг, забіги з легкої атлетики, конкурс малюнків на асфальті, стритбол, флорбол, бочча, дартс, перетягування канату, а також фестивалю з WorkOut’у з установленням рекорду з одночасного віджимання на брусах й загальний флеш-моб, що був присвячений Дню захисту дітей та спрямований на підтримку миру в Україні. В акваторії річки Дніпро пройшли показові заїзди з академічного веслування а також з веслування на байдарках та вітрильного спорту. А на центральному скалодромі міста пройшли змагання зі скелелазіння. Крім цього, у кожному районі міста пройшли змагання з волейболу, стрітболу та футболу. Що й казати – кожен учасник отримав можливість обирати, яким з видів спорту займатися й на що подивитися.
Крім зірок спорту минулого та сьогодення, учасниками Олімпійського дня-2015 стали дітлахи з дитячих будинків міста, а також діти з таборів для переселенців зі східних регіонів країни. Всі вони отримали спеціальні подарунки від ДОВ НОК України, його голови Андрія Павелка та партнерів спортивного свята — компанії PFSOFT (директор – Денис Борисовський), магазину «Спорттовари» (Юрій Белоус), мережі гральних комплексів «Ігроленд», компанії McDonalds, ТМ «Мушкетер», корпорацію «Агро-Овен» (Володимир Дробітько) та Uagro, та інших. Вже не вперше Олімпійський день на Дніпропетровщині зібрав стільки партнерів та спонсорів!
Запеклими виявилися змагання з флорболу, де прийняли участь 6 команд. Переможцем стала команда “ФЛК Sky Knights” (Дніпропетровськ).
У стрітбольному турнірі взяли участь 6 команд. У фінальній сутичці зустрілися запеклі вороги на паркеті – представники СДЮШОР №5 з баскетболу та учні обласного вищого училища фізичної культури. Загальну перемогу виборола команда СДЮШОР №5.
У міні-турнірі серед умільців дартсу всіх “перекидала” Аліна Воронова. У шахових змаганнях сильнішою за всіх була 12-річна Анастасія Коваленко! А от у шашках не було рівних Костянтину Драпушко.
Дуже великим попитом може похвалитися вид спорту айкідо представники якого привезли з собою мати до парку й продемонстрували свої здібності, провели майстер-клас та показові виступи.
Наприкінці Свята спорту всі переможці та призери Олімпійського дня-2015 окрім маси позитивних емоцій та гарного настрою отримали призи та подарунки від організаторів свята, а також – традиційне морозиво.
Після завершення першої частини спортивного дійства, спрамованого на популяризацію здорового способу життя, почалася друга його частина – фестиваль “Жити здорово!”, організатором якого став голова міжнародного руху STREET WORKOUT Денис Мінін.
У рамках цього фестивалю було встановлено рекорд світу з одночасного віджимання на брусах, коли на 50-метрових спеціально збудованих брусах одночасно працювали понад 100 чоловік. Вони віджималися рівно 24 рази – стільки років незалежної України та областей нашої країни. Виглядало креативно, здорово та цікаво!
А після цього за участі усіх учасників Олімпійського Дня-2015 та фестивалю “Жити здорово!” пройшов масовий спортивний флеш-моб.
Виконавчий директор ДОВ НОК України, Олександр Дювбаков