Олімпійський урок-2015 крокував Дніпропетровськом

IMG_5432Друга неділя вересня. А це значить, що разом із святкуванням Дня знань в усіх містах і районах Дніпропетровської області та обласного центру зустрічали Олімпійський урок – традиційний захід, заснований Національним олімпійським комітетом України. Олімпійський урок проводиться щорічно на всій території нашої країни й у цьому році проходив вже в одинадцятий раз поспіль.

урок 111 3jpgНе став винятком і нинішній рік. Дніпропетровське обласне відділення НОК України в особі його голови Андрія Павелко зробили все, щоб діти й спортсмени-олімпійці та ветерани спорту, а також пересічні мешканці нашого міста та області максимально відчули дух свята! Свята спорту, фізичної культури і здорового способу життя. Адже, спорт – це модно!!!

ты лидерРозують цю істину і в компанії, що на протязі кількох останніх років є головним партнером ДОВ НОК України майже у всіх основних заходах відділення – PFSOFT (директор – Денис Борисовський). Не залишились осторонь представники ІТ-спільноти і цьогоріч, виступивши головним партнером проведення Олімпійських уроків та Олімпійського тижня на Дніпропетровщині.

Ол_неделяУрочисте відкриття Олімпійського уроку-2015 в області пройшло в цьому році в Дніпропетровську на базі ЗОШ №23, де у заході взяли участь понад 500 осіб. Почесним гостем свята став гравець збірної команди України з футболу Євген Селезньов. У ході церемонії урочистого відкриття чергового свята фізичної культури та знань її учасники усі разом виконали 5-хвилинну олімпійську розминку, після чого був даний символічний перший дзвоник та піднято прапор України та НОК України, що символізувало собою старт проведенню «Олімпійського тижня» на Дніпропетровщині.

 

урок 71 1Крім того, свято вмістило в себе показові виступи з: черлідінгу, художньої гімнастики, гирьового спорту, боксу, кікбоксінгу, брейк-дансу, музичні номери та інше. Також на учасників свята чекали різноманітні конкурси, вікторини тощо.

IMG_5474Після церемонії відкриття обласного Олімпійського уроку урочистості та заходи перекинулися в інші школи міста, де Уроки проходили з підтримкою мультимедіа, з використанням літератури, в ігровій формі, у вигляді різноманітних естафет, рухливих ігор, свят фізичної культури, а також вікторин та опитувань. Одним словом, в Олімпійському уроці на Дніпропетровщині кожен учень, кожен школяр з першого по одинадцятий клас зумів би знайти для себе заняття до душі і смаком! Уроки пройшли в усіх освітніх закладах області на високому рівні.

урок 71Відомі спортсмени, олімпійці-гості Олімпійських уроків відвідали кращі навчальні заклади міста Дніпропетровська, які стали переможцями в номінації «За краще проведення Олімпійського уроку-2015» у своїх районах. Так, ліцей №100, ЗОШ №71 та НВК №23 у якості подарунків за свої спортивні заслуги отримають окрім олімпійської літератури та спортивного інвентаря найголовніший подарунок – облаштування на території навчальних закладів футбольних майданчиків із штучним покриттям, які будуть побудовані за ініціативи голови Дніпропетровського обласного відділення НОК України Андрія Павелка і віце-президента олімпійського відділення Каміля Примакова.

урокВдячні діти показали, які навіть не могли й не очікувати на такі щедрі подарунки, довели, що по праву є одними з найбільш спортивних навчальних закладів обласного центру, показавши спортивне шоу гостям, що завітали до них — чемпіонці Олімпіади-2012 у Лондоні з веслування академічного Катерині Тарасенко, срібній призерці Олімпіади-1996 з веслування академічного Діні Міфтахутдиновій, чемпіону світу з фехтування Богдану Нікішину, віце-президенту ДОВ НОК України Камілю Примакову, виконавчому директору ДОВ НОК України Олександру Дювбакову, 10-разовому чемпіону України з плавання Олександру Шульзі, відомому спортивному оглядачу Анатолію Шинкаренко, гравцю збірної України з футболу Євгену Селезньову та іншим почесним гостям.

Крім того, досить яскравими і напрочуд різноманітними виявилися Олімпійські уроки й у інших навчальних закладах. Так, у ЗОШ №58, де директором є колишній гравець ФК “Дніпро” 70-х років минулого сторіччя Фірсов (щоправда, грав він тільки у дублі команди) а учителем фізкультури – капітан жіночої футзальної команди “Злагода” Вєра Соболєва, футбол, звичайно, на найвищому рівні. Проте, на відкритому уроці фізкультури, що пройшов на шкільному спортивному майданчику, учні продемонстрували й свої вміння з піонерболу, баскетболу й WorkOut’у.

книгаУ НВО №28 міста Дніпропетровська Олімпійські уроки пройшли чи не найбільш різноманітно і цікаво! Спочатку дітлахи разом з олімпійцями разом зробили олімпійську гімнастику, після чого урочисто був даний старт шкільній спартакіаді. Але й це було ще далеко не все, що підготували гостям діти.

 

урокПродовжився олімпійський урок у спеціалізованому класі іноземних мов, де учні розповіли про те як корисно й важливо займатися фізичною культурою одразу на трьох мовах – англійській, німецькій та французькій. У залі бальних танців свої вміння продемонстрували найкращі танцюристи. Хлопці та дівчата з туристичного гуртка та з гуртка “Юний рятувальник” показали свої навички. Був показовий виступ місцевої команди з флорболу. А у спортивній залі виступали баскетболісті, представники бойових мистецтв, настільного тенісу, гімнастики, черлідінгу та ін. Апогеем свята у школі стала презентація власноруч підготовленої й надрукованої книги – “Олімпійські надії двадцять восьмої”, на видання якої її авторів надихнула книга НОК України – “Олімпійські надії України”!

урок 111 2У НВК №111 свято було щонайменше подвійне. У день проведення у закладі Олімпійського урока команда футболістів школи U-14 виграла перше місце у Всеукраїнських фінальних змаганнях з футболу «Шкіряний м’яч – Кубок Coca-Cola» 2014/2015! Під час урочистої лінійки, на яку вийшли всі без виключення учні школи, виконавчий директор ДОВ НОК України Олександр Дювбаков привітав переможців й подарував їм набір м’ячів – футбольних, волейбольних та баскетбольних.

урок111 1Під час «живого» спілкування дітей та їхніх батьків з відомими спортсменами, олімпійцями, функціонерами останні розповіли про свої досягнення у спорті, про те, як важливо бути здоровим і фізично сильними людьми, про свої емоції, коли вони, проявивши свої максимальні якості, і піднявшись на Олімпійський п’єдестал, відчували гордість за свою країну! А адже тільки спортивні досягнення більшою мірою прославляють країну в світовому співтоваристві.

 

Олександр Дювбаков

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *