У Дніпрі відбувся ІІІ турнір з футзалу пам’яті Заслуженого працівника фізкультури і спорту України Анатолія Габелко

ГабелкоУ минулі вихідні відбулися матчі фінального етапу ІІІ турніру пам’яті Заслуженого працівника фізкультури і спорту України, видатного діяча олімпійського руху України Анатолій Габелко. У цьому році в змаганнях, організованих відділенням НОК України брали участь 32 колективу хлопців 2006-2007 року народження з усіх районів Дніпра. На попередньому етапі учасники виявили 8 найсильніших команд — кожна в своєму районі.

 

Фінальні ігри пройшли на базі відразу двох шкіл – СШ №143 та СШ №96 Новокодакського району, на благо розвитку якого (і не тільки!) довгі роки працював Анатолій Федорович, де у складі цієї команди став переможцем «Золотої шайби», де створив дуже сильний футбольний колектив, який боровся за найвищі місця в місті та країні!

 

Тут пам’ятають і шанують пам’ять Анатолія Габелко, про що були слова почесних гостей турніру: керівника прес-служби НОК України Івана Бондарчука, виконавчого директора ДОВ НОК України Олександра Дювбакова, без п’яти хвилин нового голови Федерації футболу Дніпропетровської області Віктора Андрухіва, друзів і колег Анатолія Федоровича – начальника управління спорту міста Тернопіль Валерія Кравчука та директора Івано-Франківської ШВСМ Ігоря Шкоропаняка, голови Сумського обласного НОКу, срібного призера олімпійських ігор з біатлону Олени Петрової та чемпіона ігор-1976 з важкої атлетики Юрія Зайцева, виконавчого директора єдиного в країні міського відділення НОК України у місті Комсомольськ Миколи Шишликова, дружини Анатолія Габелко та інших гостей.

 

На урочистій церемонії відкриття дружині Анатолія Федоровича був вручений подарунок від НОК України. З рук Івана Бондарчука Валентина Василівна отримала светр олімпійської збірної команди країни! Школи, які люб’язно погодилися прийняти у себе матчі фінального етапу, отримали в подарунок від відділення НОК у Дніпропетровській області набори спортивних м’ячів, вимпели та інші цінні подарунки. А далі було не менш захопливе видовище – безпосередньо самі ігри!

 

У цьому році організаторами було прийнято рішення розділити учасників фінальної пульки на дві групи по 4 команди.

 

Результати в групі «А»:

 

Школа №143 – Школа №54 – 1:7

Школа №7 – Школа №66 – 2:1

Школа №143 – Школа №7 – 3:5

Школа №54 – Школа №66 – 5:3

Школа №143 – Школа №66 – 0:5

Школа №7 – Школа №54 – 1:5

 

Результати в групі «Б»:

 

Школа №9 – Школа №142 – 1:0

Школа №24 – Школа №99 – 5:1

Школа №9 – Школа №24 – 1:5

Школа №142 – Школа №99 – 4:3

Школа №9 – Школа №99 – +:-

Школа №142 – Школа №24 – 2:8

 

На наступний день, згідно регламенту змагань, переможці груп отримали право боротися за перемогу в турнірі і перехідний красень-кубок, який був зроблений Ігорем Шкоропаняком, а команди, що посіли другі місця зіграли у втішному фіналі.

 

Матч за 3-е місце

 

Школа №9 – Школа №7 – 3:5

 

Фінал

 

Школа №54 – Школа №24 – 6:4

 

Обидві гри пройшли в напруженій гострій боротьбі, де ніхто нікого не жалів. І після кількох жорстких стиків хлопцям надавалася медична допомога. У матчі за 3-е місце довгий час шальки терезів по черзі схилялися то в одну, то в іншу сторону. Але в підсумку, видавши хороший фініш гри, переможцем матчу стали хлопці школи №7.

 

У фіналі зустрілися 54 і 24 школи. Цікаво, що в минулому році команда 54-ої також вийшла у фінал, але там програв представнику Самарського району міста Дніпро – школі №70, музей якої цілий рік прикрашав перехідний кубок! В цьому році 54-ій школі протистояли хлопці школи №24…Самарського району. Знаєте, коли до середини першого тайму «парусники», як називають футболістів 54-ої школи, повели в рахунку 4:1, подумалося, що в цьому році вони з другої спроби здобудуть легку перемогу в турнірі. Але не тут то було! Не зрозуміло, що сталося з лідером гри, але вже на початку другої половини гри рахунок зрівнявся – 4:4! Але на більше «самарчанам» не вистачило сил. Суперник забив ще двічі і домігся такої бажаної перемоги.

 

По закінченню змагань всі учасники фінальної частини отримали індивідуальні подарунки з символікою НОК України та ДОВ НОК України, а також — набори футбольних м’ячів, грамоти та Кубки. Спеціальними призами від партнерів ДОВ НОК України — компанії PFSOFT (директор — Денис Борисовський) були нагороджені кращі гравці турніру. Так, кращим воротарем став воротар школи №7 Володимир Свідерський. Кращим гравцем турніру був визнаний лідер школи-переможця Тимур Бутенко. А приз зрительських симпатій отримав гравець СШ №24 Сергій Ліщук. Всі хлопці отримали призи з рук почесних гостей турніру, а головний трофей вручив Ігор Шкоропаняк.

 

Завершено черговий турнір пам’яті А.Ф.Габелка…Проте, ми впевнені, що цей турнір зобов’язаний жити і проводитися з року в рік, збираючи з кожним роком все більшу кількість учасників. Анатолій Федорович був цього вартий!

 

Олександр Дювбаков

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *