У Дніпропетровську пройшов І Загальноміський шкільний Ярмарок здорового харчування (ВІДЕО)

ЯрмаркаНаприкінці минулого тижня у Дніпропетровську пройшов І Загальноміський шкільний Ярмарок здорового харчування. Участь у ньому взяли охочі навчальні заклади міста Дніпропетровська. Загалом, більш ніж 30 шкіл міста представили на розсуд почесного жюрі свої роботи – імпровізації, як вони бачать здорове харчування, які блюда кухні за їх думкою найбільш підходять цьому визначенню.

Головною метою проведення такої Ярмарки здорового харчування стала ідея прищеплення дітлахам основних принципів правильного харчування, вивчення цінності інгрідієндів, та саме безпосередня їх участь у процесі приготовуння їжі! Що також у нас час є дуже важливим.

ЯрмаркаЗахід, аналогів якому в Дніпропетровську, а, може і в Україні, ще не було, організований спільними зусиллями МС «Єдиний Простір», Дніпропетровським обласним відділенням Національного Олімпійського комітету України, дніпропетровською командою Street Workout  та обласною Федерацією Айкідо Саторі.

Радує, що школярі серйозно підійшли не лише до вибору і приготування страв корисних для здоров’я, але і творчо презентували свої кулінарні шедеври. Так, в меню Ярмарку були такі страви як фітнес-торт, пісний борщ, кабакова каша, салат «Козел на городі», овочевий конверт, сирні печенюшки, печені яблука, салат «Гніздо глухоря». Навіть було блюдо з креативною назвою «Не гальмуй! Павлінуй!» і багато іншого. Багато учасників відзначили, що використовували продукти, вирощені в Україні, розповідали про їх цінності і корисності для організму.

ЯрмаркаПереможців визначало жюрі у складі:

Лідія ДУКАЧ, головний лікар Дніпропетровського обласного фізкультурного диспансеру, кандидат медичних наук, доцент;

Оксана ПІВНЯК, генеральний директор МОС «Єдиний простір», засновник ОРЦ «Кристал», доктор сімейної медицини, громадський діяч;

Олександр ДЮВБАКОВ, виконавчий директор ДОО НОК України;

Дарина РИЖКО, health-couch, гастро-експерт, лідер конвивтума міжнародної экогастрономической організації SlowFoot, ідеолог розвитку та популяризації здорового способу життя в Україні та за її межами;

Олена НАЗАРЕНКО, власник ТМ «Natur-organic» та магазину органічних продуктів в Дніпропетровську. Учасниця фестивалів: «Жити здорово», «Сяйво», «Кукумявка», «Тарілка їжі» і т. п.;

Володимир БЄЛІКОВ, президент Дніпропетровського клубу Ротарі «Дніпропетровськ»;

Юлія ХРАПОВИЦЬКА, експерт із здорового харчування.

Члени жюрі здійснювали оцінювання претендентів на перемогу за кількома важливими факторами: оригінальність рецепту, його актуальність, презентація блюда, кількість залучених до приготування страви людей та його смакові якості.

ЯрмаркаЗа підсумками Ярмарку, члени експерної комісії майже одноголосно виявили переможців:

1-е місце – школи № 21 та №100
2-е місце – школи №107 та №111
3-е місце – школи №39 та №139
4-е місце дісталося самим юним учасникам-кулінарам з школи №62

Експерти високо оцінили надані для дегустації страви і знання про здорову їжу, висловили надію на те, що Ярмарок заклав надійну основу здорового харчування у школярів. Вітаємо переможців, та бажаємо, щоб і вони, й ті, хто сьогодні програв, залишили в себе ті надбані знання щодо здорового харчування. Адже поряд з фізичним і ментальним здоров’ям, правильне харчування є одним із китів загального здоров’ям кожної людини!

 

Олександр Дювбаков

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *